Как читаеться текст русскими буквами

Toxi Pletenskaya Ученик (121), открыт 1 неделю назад
Panath Brimshare, what is your idea of British cuisine? if the answer is "scrambled eggs with bacon" or "fish and chips", then you may be in for a surprise. most people in the UK rush to work in the morning. this means that they do not have time to prepare a traditional English breakfast of eggs, bacon and sausages. on weekends, they can cook it themselves. On weekdays, they prefer a breakfast of cereal or toast with tea, coffee or fruit juice. Lunch is a simple dish. Many children at school and adults at work bring a "packed lunch" from home. It's a sandwich, a pack of chips, a fruit and a drink. dinner is a dish for the whole family. Spaghetti bolognese and shepherd's pie are favorite dishes. Many Brits also order takeaways! Indian and Chinese cuisine, as well as pizza, are very popular. 2 On Sundays, the British gather for a traditional Sunday roast. it's roast beef or lamb with potatoes, vegetables and sauce. but... Is there anything for dessert? Before
1 ответ
green flower Оракул (57853) 1 неделю назад
Panath Brimshare, уот ыз ёр айˈдыэ ов ˈбрытыш куыˈзин? ыф зи ˈансэр ыз "ˈскрэмблд егз уыз ˈбейкн" о "фыш энд чыпс", зен ю мей би ын фор э сэˈпрайз. моуст ˈпипл ын зэ ю-кей раш ту уёк ын зэ ˈмонынь. зыс минз зэт зей ду нот хэв тайм ту прыˈпеэр э трэˈдышнл ˈыньглыш ˈбрекфэст ов егз, ˈбейкн энд ˈсосыджыз. он ˌуикˈендз, зей кэн кук ыт зэмˈселвз. он ˈуикдейз, зей приˈфёр э ˈбрекфэст ов ˈсыэриэл о тоуст уыз ти, ˈкофи о фрут джус. ланч ыз э ˈсымпл дыш. ˈмени ˈчылдрэн эт скул энд ˈэдалтс эт уёк брынь ей "пэкт ланч" фром хоум. ытс э ˈсэнуыдж, э пэк ов чыпс, э фрут энд э дрыньк. ˈдынэр ыз э дыш фо зэ хоул ˈфэмли. спэˈгети ˌболэˈнейз энд ˈшепэдз пай а ˈфейвэрыт ˈдышыз. ˈмени брытс ˈолсоу ˈодэ ˈтейкэуэйз! ˈындиэн энд чайˈниз куыˈзин, эз уэл эз ˈпитсэ, а ˈвери ˈпопьэлэ. 2 он ˈсандейз, зэ ˈбрытыш ˈгэзэ фор э трэˈдышнл ˈсандей роуст. ытс роуст биф о лэм уыз пэˈтейтоуз, ˈведжтэблз энд сос. бат... ыз зеэр ˈенисынь фо дыˈзёт? быˈфо
green flowerОракул (57853) 1 неделю назад
h ttps://tophonetics.com/ru/