Помогите очень срочно умоляю

елизавета малыгина Ученик (4), открыт 2 недели назад
Удалить пятна от ржавчины раствором уксусной кислоты. (Составить инструктивную карточку проведения эксперимента. Указать область применения. ТБ при работе с уксусной кислотой).
2 ответа
Егор Скрипкин Гуру (3225) 2 недели назад
1̠. Н̠е̠о̠б̠х̠о̠д̠и̠м̠ы̠е̠ м̠а̠т̠е̠р̠и̠а̠л̠ы̠:
- У̠к̠с̠у̠с̠н̠а̠я̠ к̠и̠с̠л̠о̠т̠а̠
- В̠а̠т̠а̠
- П̠е̠р̠ч̠а̠т̠к̠и̠
- С̠а̠л̠ф̠е̠т̠к̠а̠ и̠л̠и̠ в̠л̠а̠ж̠н̠а̠я̠ т̠р̠я̠п̠к̠а̠

2̠. Ш̠а̠г̠и̠:
- Н̠а̠д̠е̠т̠ь̠ п̠е̠р̠ч̠а̠т̠к̠и̠ д̠л̠я̠ з̠а̠щ̠и̠т̠ы̠ к̠о̠ж̠и̠ п̠р̠и̠ р̠а̠б̠о̠т̠е̠ с̠ у̠к̠с̠у̠с̠н̠о̠й̠ к̠и̠с̠л̠о̠т̠о̠й̠.
- Н̠а̠м̠о̠ч̠и̠т̠ь̠ в̠а̠т̠н̠ы̠й̠ т̠а̠м̠п̠о̠н̠ в̠ у̠к̠с̠у̠с̠н̠о̠й̠ к̠и̠с̠л̠о̠т̠е̠.
- Н̠а̠н̠е̠с̠т̠и̠ м̠о̠к̠р̠у̠ю̠ в̠а̠т̠у̠ н̠а̠ п̠я̠т̠н̠о̠ о̠т̠ р̠ж̠а̠в̠ч̠и̠н̠ы̠ и̠ о̠с̠т̠а̠в̠и̠т̠ь̠ н̠а̠ н̠е̠с̠к̠о̠л̠ь̠к̠о̠ м̠и̠н̠у̠т̠ (в̠р̠е̠м̠я̠ з̠а̠в̠и̠с̠и̠т̠ о̠т̠ с̠т̠е̠п̠е̠н̠и̠ з̠а̠г̠р̠я̠з̠н̠е̠н̠и̠я̠).
- А̠к̠к̠у̠р̠а̠т̠н̠о̠ п̠р̠о̠т̠е̠р̠е̠т̠ь̠ п̠я̠т̠н̠о̠ с̠ п̠о̠м̠о̠щ̠ь̠ю̠ в̠л̠а̠ж̠н̠о̠й̠ с̠а̠л̠ф̠е̠т̠к̠и̠ и̠л̠и̠ т̠р̠я̠п̠к̠и̠.
- П̠о̠в̠т̠о̠р̠и̠т̠ь̠ п̠р̠о̠ц̠е̠д̠у̠р̠у̠, е̠с̠л̠и̠ п̠я̠т̠н̠о̠ н̠е̠ и̠с̠ч̠е̠з̠л̠о̠ с̠ п̠е̠р̠в̠о̠г̠о̠ р̠а̠з̠а̠.

3̠. О̠б̠л̠а̠с̠т̠ь̠ п̠р̠и̠м̠е̠н̠е̠н̠и̠я̠:
- И̠с̠п̠о̠л̠ь̠з̠о̠в̠а̠т̠ь̠ н̠а̠ п̠я̠т̠н̠а̠х̠ о̠т̠ р̠ж̠а̠в̠ч̠и̠н̠ы̠ н̠а̠ м̠е̠т̠а̠л̠л̠и̠ч̠е̠с̠к̠и̠х̠ п̠о̠в̠е̠р̠х̠н̠о̠с̠т̠я̠х̠, т̠а̠к̠и̠х̠ к̠а̠к̠ к̠у̠х̠о̠н̠н̠ы̠е̠ н̠о̠ж̠и̠, и̠н̠с̠т̠р̠у̠м̠е̠н̠т̠ы̠, м̠е̠б̠е̠л̠ь̠н̠ы̠е̠ д̠е̠т̠а̠л̠и̠ и̠ д̠р̠у̠г̠и̠е̠ м̠е̠т̠а̠л̠л̠и̠ч̠е̠с̠к̠и̠е̠ п̠р̠е̠д̠м̠е̠т̠ы̠.

4̠. Т̠Б̠ п̠р̠и̠ р̠а̠б̠о̠т̠е̠ с̠ у̠к̠с̠у̠с̠н̠о̠й̠ к̠и̠с̠л̠о̠т̠о̠й̠:
- И̠з̠б̠е̠г̠а̠т̠ь̠ п̠о̠п̠а̠д̠а̠н̠и̠я̠ у̠к̠с̠у̠с̠н̠о̠й̠ к̠и̠с̠л̠о̠т̠ы̠ н̠а̠ к̠о̠ж̠у̠ и̠ с̠л̠и̠з̠и̠с̠т̠ы̠е̠ о̠б̠о̠л̠о̠ч̠к̠и̠.
- Р̠а̠б̠о̠т̠а̠т̠ь̠ в̠ х̠о̠р̠о̠ш̠о̠ п̠р̠о̠в̠е̠т̠р̠и̠в̠а̠е̠м̠о̠м̠ п̠о̠м̠е̠щ̠е̠н̠и̠и̠ и̠л̠и̠ н̠о̠с̠и̠т̠ь̠ з̠а̠щ̠и̠т̠н̠у̠ю̠ м̠а̠с̠к̠у̠.
- Х̠р̠а̠н̠и̠т̠ь̠ у̠к̠с̠у̠с̠н̠у̠ю̠ к̠и̠с̠л̠о̠т̠у̠ в̠ н̠е̠д̠о̠с̠т̠у̠п̠н̠о̠м̠ д̠л̠я̠ д̠е̠т̠е̠й̠ м̠е̠с̠т̠е̠.
- П̠р̠и̠ п̠о̠п̠а̠д̠а̠н̠и̠и̠ у̠к̠с̠у̠с̠н̠о̠й̠ к̠и̠с̠л̠о̠т̠ы̠ н̠а̠ к̠о̠ж̠у̠ н̠е̠м̠е̠д̠л̠е̠н̠н̠о̠ п̠р̠о̠м̠ы̠т̠ь̠ в̠о̠д̠о̠й̠.

Э̠т̠о̠т̠ м̠е̠т̠о̠д̠ о̠т̠л̠и̠ч̠н̠о̠ п̠о̠д̠х̠о̠д̠и̠т̠ д̠л̠я̠ у̠д̠а̠л̠е̠н̠и̠я̠ п̠я̠т̠е̠н̠ о̠т̠ р̠ж̠а̠в̠ч̠и̠н̠ы̠, о̠д̠н̠а̠к̠о̠ п̠е̠р̠е̠д̠ и̠с̠п̠о̠л̠ь̠з̠о̠в̠а̠н̠и̠е̠м̠ н̠е̠о̠б̠х̠о̠д̠и̠м̠о̠ п̠р̠о̠в̠е̠с̠т̠и̠ т̠е̠с̠т̠ н̠а̠ н̠е̠б̠о̠л̠ь̠ш̠о̠м̠ у̠ч̠а̠с̠т̠к̠е̠ п̠о̠в̠е̠р̠х̠н̠о̠с̠т̠и̠, ч̠т̠о̠б̠ы̠ у̠б̠е̠д̠и̠т̠ь̠с̠я̠, ч̠т̠о̠ м̠а̠т̠е̠р̠и̠а̠л̠ н̠е̠ п̠о̠в̠р̠е̠ж̠д̠а̠е̠т̠с̠я̠ у̠к̠с̠у̠с̠н̠о̠й̠ к̠и̠с̠л̠о̠т̠о̠й̠.