Напишите, пожалуйста, текст молитвы пред иконой "Всевидящее Око Божие" в интернете молитвы нигде не могу найти.

N NNN Гуру (2940), закрыт 10 месяцев назад
Лучший ответ
Ольга, Девора. Просветленный (25477) 9 лет назад
Молитва пред иконой «Всевидящее
Око Божие»

Владыко Господи Святый, в вышних живый и Всевидящим Твоим Оком призирая на всю тварь. Тебе преклоняем выю души итела, Тебе молимся, Святе Святых: простри руку Твою от святаго жилища Твоего, иблагослови вся ны, и прости нам всякое согрешение вольное и невольное, словом
или делом содеянное.

Даруй нам Господи, умиление и
слёзы сокрушения во очищение многих грехов наших, даруй велию Твою милость миру Твоему и нам недостойным рабам Твоим. Яко благословенно есть имя Твое, ныне и присно и во веки веков.

*( молитва написана на
обороте иконки «Всевидящему Оку Божиему» )

(иконка небольшая,
бумажная, под слюдой. )
Остальные ответы
____બીભત્સ____ Мыслитель (9348) 9 лет назад
Вы плохо умеете искать.
Так как для иконы «Всевидящее Око» не установлены специальные молитвы и акафисты, то можно использовать традиционные молитвы к Спасителю, Богородице и Господу Богу.

http://www.ikonu.ru/info.php?id=721
Молитва Господу нашему Иисусу ХристуМногомилостиве и Всемилостиве Боже мой, Господи Иисусе Христе, многия ради любве сшел и воплотился еси, яко да спасеши всех. И паки, Спасе, спаси мя по благодати, молю Тя; аще бо от дел спасеши мя, несть се благодать, и дар, но долг паче. Ей, многий в щедротах и неизреченный в милости! Веруяй бо в Мя, рекл еси, о Христе мой, жив будет и не узрит смерти во веки. Аще убо вера, яже в Тя, спасает отчаянныя, се верую, спаси мя, яко Бог мой еси Ты и Создатель. Вера же вместо дел да вменится мне, Боже мой, не обрящеши бо дел отнюд оправдающих мя. Но та вера моя да довлеет вместо всех, та да отвещает, та да оправдит мя, та да покажет мя причастника славы Твоея вечныя. Да не убо похитит мя сатана, и похвалится, Слове, еже отторгнути мя от Твоей руки и ограды; но или хощу, спаси мя, или не хощу, Христе Спасе мой, предвари скоро, скоро погибох: Ты бо еси Бог мой от чрева матере моея. Сподоби мя, Господи, ныне возлюбити Тя, якоже возлюбих иногда той самый грех; и паки поработати Тебе без лености тощно, якоже поработах прежде сатане льстивому. Наипаче же поработаю Тебе, Господу и Богу моему Иисусу Христу, во вся дни живота моего, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Молитва Пресвятой БогородицеПресвятая Владичеце моя Богородице, святыми Твоими и всесильными мольбами отжени от мене, смереннаго (ой) и окаянного (ой) раба (ы) Твоего (ей) , унынее, забвение, неразумение, нерадение, и вся скверная, лукавая и хульная помышления от окояннаго моего сердца и от помраченнаго ума моего; погаси пламень страстей моих, яко нищ (а) есмь и окаянен (нна) . И избави мя от многих и лютых воспоминаний и преприятий, и от всех действ злых свободи мя. Яко благословена еси от всех родов, и славится пречестное имя Твое во веки веков. Аминь.

http://otvet.mail.ru/question/47988619
Источник: Там еще есть--формат Проекта не позволяет