ПОЖАЛУЙСТА, ПОМОГИТЕ НАЙТИ ТЕКСТ "НАРОДНЫ ПЯСНЯР У ЛЯУКАХ" НА БЕЛАРУССКОМ ЯЗЫКЕ ,

Yana Petrovskaya Ученик (98), на голосовании 9 лет назад
НАЧИНАТЬ ОН ДОЛЖЕН ТАК "І сёння хоць прайшло нямала часу, хоць усё тое у краявіде змянілася.... "
Дополнен 9 лет назад
эти два сайта http://www.fotohost.by/show/d188ea4b477e58233f3677c5a2e4566d http://www.fotohost.by/show/9f92c3689fd176ed8929def0b9cfb8b2 не грузят, так что предлагайте другие варианты
Голосование за лучший ответ
Владик Ким Ученик (110) 9 лет назад
Как и сейчас - жива в народе вера в изволителей, поэтому, даже в те времена говорили: "Народні піснярі переслідувані попами, ідуть у дрімучі ліси, де живуть косаки. І їм співають: Ой, неволе, неволе, гірка наша доле! Піп з татарами спілку тримає, нас у поганську Орду посилає. Тяжко, гірко на світі нам жити, Попам і татарам служити. О, мати-земле, сховай наші муки, Приюти, як рідна, наші нозі й руки. Поширюються по селах пісні про таємничих молодців (запорозьких косаків) , які боронять людей від татар і попів. “І мечі кують у чорних лісах”. “Будуть попів, татар і старостів бити, щоб вони перестали народ гнітити”. Старости бачать: косацькі вершники частіше й частіше появляються у селах. І люди з хат вибігають. І їх стрічають, хлібом-сіллю угощають. А піп їх проклинає: боїться, щоб татари не подумали, що піп з косаками єдність тримає. Отже, народний пісняр - мова народу і відповідного часу!
. Знаток (354) 9 лет назад
Как и сейчас - жива в народе вера в изволителей, поэтому, даже в те
времена говорили: "Народні піснярі переслідувані попами, ідуть у дрімучі
ліси, де живуть косаки. І їм співають: Ой, неволе, неволе, гірка наша
доле! Піп з татарами спілку тримає, нас у поганську Орду посилає. Тяжко,
гірко на світі нам жити, Попам і татарам служити. О, мати-земле, сховай
наші муки, Приюти, як рідна, наші нозі й руки. Поширюються по селах
пісні про таємничих молодців (запорозьких косаків) , які боронять людей
від татар і попів. “І мечі кують у чорних лісах”. “Будуть попів, татар і
старостів бити, щоб вони перестали народ гнітити”. Старости бачать:
косацькі вершники частіше й частіше появляються у селах. І люди з хат
вибігають. І їх стрічають, хлібом-сіллю угощають. А піп їх проклинає:
боїться, щоб татари не подумали, що піп з косаками єдність тримає. Отже,
народний пісняр - мова народу і відповідного часу!