Помогите пожалуйста с домашкой по английскому. Перевод только не через гугл)) Буду очень благодарен *2

Андрей ... Ученик (242), закрыт 9 лет назад
1)Поезд прибывает через 5 минут

2)Не говорите так громко я хорошо вас слышу

3)Почему Аня такая грустная. Она поссорилась с Ником. Сколько раз они ссорились в этом месяце? Думаю много раз

4)Погода ужасная две недели идет снег

5)Я слушаю эту музыку уже пол часа

6)Как долго ты знаешь Аню

7)Вы уже переписали упражнение 4?

8)Я жду его здесь уже целый час
Лучший ответ
. Ученик (0) 9 лет назад
6) As long you know Ania.
7) You already copied exercise 4?
8) I wait for it here already whole hour.
Остальные ответы
Настя* Ученик (131) 9 лет назад
2) You don't tell so loudly I well you I hear. 1)The train arrives in 5 minutes.

3) Why so sad Ania. It quarreled with Nick. How many time they quarreled this month? I think many times.

4) Weather awful two weeks it is snowing.

5) I listen to this music already a floor of hour.

6) As long you know Ania.

7) You already copied exercise 4?

8) I wait for it here already whole hour.
Mrweb antivirus250 Мастер (1873) 9 лет назад
Зайди в яндекс переводчик или зайди в онлайн словари только провереные гугл переводчик иногда допускает много ощибок
Ольга Колесникова Знаток (259) 9 лет назад
"5) I listen to this music already a floor of hour."
ну-ну )))
Оля Ломоновика Ученик (131) 9 лет назад
1)the Train arrives in 5 minutes2)don't talk so loud I can hear you well3)Why is she so sad. She had a fight with Nick. Many times they quarreled this month? I think a lot of times4)the Weather was terrible for two weeks snowing5)I listen to this music the last half hour6)How long have you know Anya7)You've already written exercise 4?8)I'm waiting here for an hour
Источник: голова
Дмитрий Тяпков Знаток (496) 9 лет назад
1) Не знаю

2) You don't tell so loudly I well you I hear. 1)The train arrives in 5 minutes.

3) Why so sad Ania. It quarreled with Nick. How many time they quarreled this month? I think many times.

4) Weather awful two weeks it is snowing.

5) I listen to this music already a floor of hour.

6) As long you know Ania.

7) You already copied exercise 4?

8) I wait for it here already whole hour
Фрекен Бонд Искусственный Интеллект (402214) 9 лет назад
Вот меня всегда удивляла фраза
"Присядь, в ногах правды нет". Ну можно подумать в жопе вся правда
скопилась!
hh hh Ученик (181) 9 лет назад
1)Поезд прибывает через 5 минут | Poezd pribivaet cherez 5 min2)Не говорите так громко я хорошо вас слышу| Slish ti ne ori, suka3)Почему Аня такая грустная. Она поссорилась с Ником. Сколько раз они ссорились в этом месяце? Думаю много раз| Pochemy Anya takaya grustnaya? Y nee mesyachnie i beremennost ot Nika4)Погода ужасная две недели идет снег| Pogoda govno dve nedeli sijy za kompom5)Я слушаю эту музыку уже пол часа| Ya slyshau ety xyety yje 1/2 chasa6)Как долго ты знаешь Аню| Dolgo ti ebesh Anny?7)Вы уже переписали упражнение 4?| Spisal opat y Anki nomer 48)Я жду его здесь уже целый час| Etot pizuk ne prihodit celliu' chas
Источник: Chistiy angliskiy
Karisha Профи (660) 9 лет назад
Я думаю, что 5 вопрос будет лучше звучать так :" I have already listened to the music for half an hour"
Коля Джимс Ученик (164) 9 лет назад
1 Не знаюYou don't tell so loudly I well you I hear. 1)The train arrives in 5 minutes.Why so sad Ania. It quarreled with Nick. How many time they quarreled this month? I think many times. Weather awful two weeks it is snowing. I listen to this music already a floor of hour.As long you know Ania. You already copied exercise 4? I wait for it here already whole hour
S.T.A.L.K.E.R Ученик (231) 9 лет назад
мне ответье если сможете: 3
Lionessa Профи (561) 9 лет назад
1)the Train arrives in 5 minutes.2)don't talk so loud I can hear you well.3)Why is she so sad. She had a fight with Nick. Many times they quarreled this month? I think a lot of times.4)the Weather was terrible for two weeks snowing.5)I listen to this music for a half hour.6)How long have you know Anya.7)You've already written exercise 4?8)I'm waiting here for an hour.
.doc Знаток (274) 9 лет назад
1) The train arrives in 5 minutes
2) Do not talk so loud I can hear you well
3) Why is Anya so sad. She had a fight with Nick. How many times they had quarreled in this month? I think a lot of times
4) The weather is terrible two weeks snowing
5) I listen to this music for half an hour
6) How long have you known Anya
7) You have already rewritten the exercise 4?
8) I'm waiting here for an hour
Источник: ....
Вячеслав Рыжков Ученик (132) 9 лет назад
1) The train arrives in 5 minutes

2) Do not talk so loud I can hear you well

3) Why is Anya so sad. She had a fight with Nick. How many times they had quarreled in this month? I think a lot of times

4) The weather is terrible two weeks snowing

5) I listen to this music for half an hour

6) How long have you known Anya

7) You have already rewritten the exercise 4?

8) I'm waiting here for an hour
наталья трухина Ученик (99) 9 лет назад
2) You don't tell so loudly I well you I hear. 1)The train arrives in 5 minutes.3) Why so sad Ania. It quarreled with Nick. How many time they quarreled this month? I think many times.4) Weather awful two weeks it is snowing.5) I listen to this music already a floor of hour.6) As long you know Ania.7) You already copied exercise 4?8) I wait for it here already whole hour.
Источник: хорошее знание ин.яз