Помогите с историей

Кристинка Ученик (233), на голосовании 8 лет назад
Работаем с историческим источником, отвечаем на вопросы
Прочитайте оглавление «Домостроя»
1.
1. Наказание от отца к сыну
2. Како християном веровати во Святую Троицу и пречистую Богородицу и Кресту Христову и святым Небесным силам и всем святым и честным и святым мощем и поклонятись им
3. Како таинам Божиим причащатися и веровати воскресению мертвых, и Страшнаго Суда чаяти и касатися всякои святыни
4. Како любити Бога от всея душа, тако же брата своего и страх Божии имети и память смертную
5. Како святительскии чин почитати, тако же и священническии чин и мнишескии
6. Како посещати в монастырех и в болницах и в темницах и всякаго скорбна
7. Како царя и князя чтити и повиноватися во всем и всякому властелю покарятися и правдою служити им во всем, к большим и к меншим, и скорбным и маломощным ко всякому человеку какову быти, и себе о сем внимати
8. Како дом свои украсити святыми образы дом чист имети
9. Како к церквам Божиим и в монастыри с приношением приходити
10. Како священников и иноков в дом свои призывати молитися
11. Како кормити приходящих в дому з благодарением
12. Како мужу з женою и з домочатцы в дому своем молитися
13. Како в церкви мужу и жене молитися чистота хранити и всякого зла не творити
14. Како чтити детем отцов своих духовных и повиноватися им
15. Како детеи своих воспитати во всяком наказании и страсе божии
16. Како чад воспитати с наделком замужь выдати
17. Како дети учити и страхом спасати....
45. Огород и сад как водить
46. Как человеку запасное питие держать про себя и про гость, и как устроити то при людех
47. Тому же пивовареннои наказ как пиво варить и кака мед сытити и вино курити
48. У поваров и у хлебников и везде всякои порядни ключнику дозират
49. Мужу з женою советовати, как ключнику приказати о столовом обиходе о поварне и о хлебне
50. Ключнику приказ как пир лучится....
62. Как дворовое тягло плотит с лавки позем или з деревни подать и должником долг всякои платить
63. Указ ключнику как держать на погребе всякои запас просолнои и в бочках и в кадех и в мерникех и во тчанех и в ведерцах мясо рыба копуста огурцы сливы лимоны икра рыжики грузьди

1. Какие выводы Вы можете сделать на основании этого оглавления о семейных взаимоотношениях в России XVI-XVII вв?
Голосование за лучший ответ