СРОЧНО У МЕНЯ КОНТРОША ПОМОГИТЕ С ИНГЛИШОМ

кика кика Ученик (22), открыт 1 неделю назад
Дополнен 1 неделю назад
2 ответа
nikolay stepanov Ученик (129) 1 неделю назад
At Halloween's night and if you are a risky person you have to meet ghost.
If you like attraction parks, you should probably ride on a rollercoaster.
In Disneyland, you can shake hands with cartoon characters.
If you want to surprise your relatives and friends while traveling, go souvenir shopping.
You can't imagine the USA without seeing famous landmarks.
Children like to eat candy floss.
When you go to another country, it always means exploring famous landmarks.
In a scary place, for example, in a haunted mansion, you can meet a ghost.
Choose the correct form (Present Perfect or Past Simple).
Yesterday she ate candy floss in a shopping center.
Since childhood Bob has played piano.
They have got a lot of souvenirs. They have visited a lot of countries.
Two weeks ago I broke my leg.
Last month my mum bought a car.
Ann has just failed her English exam.
Абоддон Ангел Бездны Мыслитель (9237) 1 неделю назад
А ко мне пришел гей Алеша, я не могу ему помочь, я его к тебе отпроавил