помогите сделать английский 3 класс...пожалуйста!!!!

Олеся Ученик (206), на голосовании 13 лет назад
Дополнен 13 лет назад
Пример: I have breakfast at 7 pm.---No, you don't have breakfast at 7 pm.You have breakfast at 7 pm.

Вот предложения которые надо продолжить как в примере

I have lunch at 2 pm.

I have long hair.

I have pink eyes.

I have small ears.
Голосование за лучший ответ
arrena Гуру (3092) 13 лет назад
эмм. . а где взять задание?
Valeria Nowikowa Профи (550) 13 лет назад
I have lunch at 2 pm.---No, you don`t have lunch at 2pm.You have lunch at 2pm.
I have long hair.---No,you don`t have long hair. You have long hair.
I have pink eyes--- No,you don`t have pink eyes.You have pink eyes.
I have small ears.---No,you don`t have small ears.You have small ears.