нужна помощь,Прочитай ответы запиши вопросы.

Алексей Макаров Ученик (52), на голосовании 13 лет назад
1) No ,I don 'like autumn.2) Yes, we do.We play tennis in summer.3)Yes, I can. Ican ski and skate.4) Yes,he has. He has got a nice bike .5) Yes, she does .She likes spring. ЕСЛИ МОЖНО ТО ВОПРОСЫ ПОД НОМЕРАМИ 1),,,,2),,,,ИТД
Голосование за лучший ответ
Артём Сёмушкин Мастер (1642) 13 лет назад
1) Do you like autumn
2) Do you play tennis in summer
3) Can you ski and skate
4)Has he got a nice bike
5) Does she like spring
VAL Мудрец (14299) 13 лет назад
1 Do you like autumn? 2. Do you play tennis in summer? 3. Can you ski and skate? 4. Has he got a nice bike?
5. Does she like spring?