Помогите мне, пожалуйста перевести этот текст на белорусский язык

Platinum Blonda Знаток (438), закрыт 12 лет назад
Нужен полностью перевод текста с русского на белорусский.

Два красивых дома, в стиле американского Юга, стояли друг против друга на длинной волнистой зеленой лужайке, которую пересекали несколько изящно изгибавшихся велосипедных дорожек и засыпанный гравием двухполосный подъездной путь, шедший изза холма от главной дороги. Вблизи одного из этих домов находился большой сарай, выкрашенный в ярко-красный цвет с безупречно белой окантовкой. Около второго – конюшня, тоже красная с белой окантовкой. Здесь содержались лошади из числа лучших на Юге. Между сараем и конюшней отражал небо мелкий пруд для уток.
Первые владельцы этих двух домов в 1860-х годах отправились на войну, где были убиты. Все наследники обоих семейств уже умерли. В 1954 году оба владения стали единой государственной собственностью. Здесь разместилась Контора.
В девять часов десять минут солнечным октябрьским днем – назавтра после отъезда Энди и Чарли из Нью-Йорка в Олбани на такси – в направлении одного из домов ехал на велосипеде пожилой человек с добродушными блестящими глазами, в шерстяной английской спортивной кепке. Позади него за вторым бугром находился контрольный пункт, пропустивший его лишь после проверки электронной системой отпечатка его большого пальца. Пропускной пункт располагался за двойным рядом колючей проволоки. На внешнем ряду высотой в семь футов через каждые шестьдесят футов висели плакаты с надписью: «ОСТОРОЖНО! ГОСУДАРСТВЕННАЯ СОБСТВЕННОСТЬ! ЧЕРЕЗ ЭТУ ОГРАДУ ПРОПУЩЕН ТОК НИЗКОГО НАПРЯЖЕНИЯ!» Днем напряжение действительно было низким. Ночью же собственный генератор поднимал его до смертельных цифр, и каждое утро команда из пяти охранников объезжала ограду на маленьких электрических карах, подбирая обугленных кроликов, кротов, птиц, сурков, изредка скунсов, издававших немыслимую вонь, а то и лося. Дважды зажаренными оказались люди. Расстояние между внешним и внутренним рядами колючей проволоки составляло десять футов. Днем и ночью по этому проходу бегали сторожевые собаки, доберманы. Их научили держаться в стороне от смертельно опасной проволоки. На каждом углу всего этого сооружени возвышались сторожевые вышки, построенные из теса и выкрашенные в тот же ярко-красный цвет с белой окантовкой. На них дежурили часовые, умевшие обращаться с различным смертоносным оружием. Вся территори просматривалась телекамерами, и передававшиеся ими изображения постоянно проверялись компьютером. Заведение Лонгмонт охранялось надежно.
Пожилой человек крутил педали с улыбкой, обращенной к тем, мимо кого проезжал. Лысый старик в бейсбольной кепке прогуливал тонконогую кобылицу. Он поднял руку:
– Привет, Кэп! Какой чудный день!
– Лучше не бывает, – согласился человек на велосипеде. – Желаю добра, Генри.
Он подъехал к фасаду дома, стоящего севернее, слез с велосипеда, поставил его на упор, глубоко втянул мягкий утренний воздух и бодро поднялся по широким ступеням крыльца между широкими дорическими колоннами.
Открыв дверь, он вошел в просторный вестибюль. За столом сидела молодая рыжеволосая женщина, перед ней лежала книга со статистическими выкладками. Одной рукой она придерживала страницу, которую читала, друга находилась в верхнем ящике стола, слегка касаясь «Смит-Вессона» 38-го калибра.
– Доброе утро, Джози, – сказал пожилой человек.
– Привет, Кэп. Немного опоздали? – Симпатичным девицам такое сходит с рук; сиди за столом Дуэйн, он ей не спустил бы. Кэп не был сторонником женской эмансипации.
– У меня, дорогая, заедает передача. – Он вставил большой палец в соответствующее отверстие шкафчика: что-то заурчало, на столе у Джози замигал, а затем остался гореть зеленый свет. – Веди себя хорошо.
– Постараюсь, – игриво ответила она и сдвинула колени. Кэп громко засмеялся и прошел через холл. Она посмотрела на него, в мгновенье подумав, не следовало ли сказать ему, что минут двадцать назад пришел этот противный Уэнлесс. Сам скоро узнает, решила она и вздохнула. Стоит поговорить с таким старым стариком, как Уэнлесс, и начало хорошего дня испорчено.
Лучший ответ
Alex Ford Мастер (1925) 12 лет назад
Два прыгожых дома, у стылі амерыканскага Поўдня, стаялі адзін супраць аднаго на доўгай хвалістай зялёным лужку, якую перасякалі некалькі хупава выгінаецца веласіпедных дарожак і засыпаны жвірам двухпалосны пад'язной шлях, які ішоў-за пагорка ад галоўнай дарогі. Паблізу аднаго з гэтых дамоў знаходзіўся вялікі хлеў, выфарбаваны ў ярка-чырвоны колер з бездакорна белай акантоўкай. Каля другога - стайня, таксама чырвоная з белай акантоўкай. Тут ўтрымоўваліся коні з ліку лепшых на Поўдні. Між адрынай і стайняй адлюстроўваў неба дробны сажалка для качак.
Першыя ўладальнікі гэтых двух дамоў у 1860-х гадах адправіліся на вайну, дзе былі забітыя. Усе спадчыннікі абодвух сямействаў ужо памерлі. У 1954 годзе абодва валодання сталі адзінай дзяржаўнай уласнасцю. Тут размясцілася Кантора.
У дзевяць гадзін дзесяць хвілін сонечным кастрычніцкім днём - назаўтра пасля ад'езду Эндзі і Чарлі з Нью-Ёрка ў Олбані на таксі - у кірунку аднаго з дамоў ехаў на веласіпедзе пажылы чалавек з лагоднымі бліскучымі вачамі, у ваўнянай ангельскай спартыўнай кепцы. Ззаду яго за другім грудам знаходзіўся кантрольны пункт, які прапусціў яго толькі пасля праверкі электроннай сістэмай адбітка яго вялікага пальца. Прапускны пункт размяшчаўся за падвойным побач калючага дроту. На знешнім шэрагу вышынёй у сем футаў праз кожныя шэсцьдзесят футаў віселі плакаты з надпісам: «АСЦЯРОЖНА! Дзяржаўная ўласнасць! ПРАЗ ГЭТУ Агароджу прапушчаны ТОК нізкага напружання! »Днём напружанне сапраўды было нізкім. Уначы ж уласны генератар паднімаў яго да смяротных лічбаў, і кожнае раніцы каманда з пяці ахоўнікаў аб'язджала агароджу на маленькіх электрычных карах, падбіраючы асмаленых трусоў, кратоў, птушак, суркоў, зрэдку скунс, якое выдавала неймаверную смурод, а то і лася. Двойчы засмажаным апынуліся людзі. Адлегласць паміж знешнім і ўнутраным радамі калючага дроту складала дзесяць футаў. Днём і ноччу па гэтаму праходу бегалі вартавыя сабакі, даберман. Іх навучылі трымацца ў баку ад смяротна небяспечнай дроту. На кожным куце усяго гэтага збудаванняў ўзвышаліся вартавыя вышкі, пабудаваныя з дошак і выфарбаваныя ў той жа ярка-чырвоны колер з белай акантоўкай. На іх дзяжурылі вартавыя, якія ўмелі звяртацца з розным смяротным зброяй. Уся тэрыторыя праглядалася тэлекамерамі, і перадаваліся імі выявы пастаянна правяраліся кампутарам. Установа Лонгмонт ахоўвалася надзейна.
Пажылы чалавек круціў педалі з усмешкай, звернутай да тых, міма каго праязджаў. Лысы стары ў бейсбольнай кепцы прагульваў Танканогі жарабіца. Ён падняў руку:
- Прывітанне, Кэп! Які цудоўны дзень!
- Лепш не бывае, - пагадзіўся чалавек на ровары. - Жадаю дабра, Генры.
Ён пад'ехаў да фасада дома, які стаяў на поўнач, злез з ровара, паставіў яго на ўпор, глыбока уцягнуў мяккі ранішні паветра і бадзёра падняўся па шырокіх прыступках ганка паміж шырокімі дарыйскі калонамі.
Адкрыўшы дзверы, ён увайшоў у прасторны вестыбюль. За сталом сядзела маладая рудавалосая жанчына, перад ёй ляжала кніга са статыстычнымі выкладкамі. Адной рукой яна прытрымлівала старонку, якую чытала, сябра знаходзілася ў верхнім скрыні стала, злёгку дакранаючыся «Сміт-Вессон» 38-га калібра.
- Добрай раніцы, Джоза, - сказаў пажылы чалавек.
- Прывітанне, Кэп. Трохі спазніліся? - Сімпатычны дзяўчатам такое сходзіць з рук; сядзі за сталом Дуэйн, ён ёй не спусціў б. Кэп не быў прыхільнікам жаночай эмансіпацыі.
- У мяне, дарагая, заядае перадача. - Ён уставіў вялікі палец ў адпаведнае адтуліну шафкі: нешта завуркатаў, на стале ў Джоза замігцеў, а затым застаўся гарэць зялёнае святло. - Вядзі сябе добра.
- Пастараюся, - гулліва адказала яна і ссунула калені. Кэп гучна засмяяўся і прайшоў праз хол. Яна паглядзела на яго, у імгненне падумаўшы, не вынікала сказаць яму, што хвілін дваццаць назад прыйшоў гэты агідны Уэнлесс. Сам хутка даведаецца, вырашыла яна і ўздыхнула. Варта пагаварыць з такім старым старым, як Уэнлесс, і пачатак добрага дня сапсавана.
Остальные ответы
Sokolova Знаток (266) 12 лет назад
Два прыгожых дома, у стылі амерыканскага Поўдня, стаялі адзін супраць аднаго на доўгай хвалістай зялёным лужку, якую перасякалі некалькі хупава выгінаецца веласіпедных дарожак і засыпаны жвірам двухпалосны пад'язной шлях, які ішоў-за пагорка ад галоўнай дарогі. Паблізу аднаго з гэтых дамоў знаходзіўся вялікі хлеў, выфарбаваны ў ярка-чырвоны колер з бездакорна белай акантоўкай. Каля другога - стайня, таксама чырвоная з белай акантоўкай. Тут ўтрымоўваліся коні з ліку лепшых на Поўдні. Між адрынай і стайняй адлюстроўваў неба дробны сажалка для качак.
Першыя ўладальнікі гэтых двух дамоў у 1860-х гадах адправіліся на вайну, дзе былі забітыя. Усе спадчыннікі абодвух сямействаў ужо памерлі. У 1954 годзе абодва валодання сталі адзінай дзяржаўнай уласнасцю. Тут размясцілася Кантора.
У дзевяць гадзін дзесяць хвілін сонечным кастрычніцкім днём - назаўтра пасля ад'езду Эндзі і Чарлі з Нью-Ёрка ў Олбані на таксі - у кірунку аднаго з дамоў ехаў на веласіпедзе пажылы чалавек з лагоднымі бліскучымі вачамі, у ваўнянай ангельскай спартыўнай кепцы. Ззаду яго за другім грудам знаходзіўся кантрольны пункт, які прапусціў яго толькі пасля праверкі электроннай сістэмай адбітка яго вялікага пальца. Прапускны пункт размяшчаўся за падвойным побач калючага дроту. На знешнім шэрагу вышынёй у сем футаў праз кожныя шэсцьдзесят футаў віселі плакаты з надпісам: «АСЦЯРОЖНА! Дзяржаўная ўласнасць! ПРАЗ ГЭТУ Агароджу прапушчаны ТОК нізкага напружання! »Днём напружанне сапраўды было нізкім. Уначы ж уласны генератар паднімаў яго да смяротных лічбаў, і кожнае раніцы каманда з пяці ахоўнікаў аб'язджала агароджу на маленькіх электрычных карах, падбіраючы асмаленых трусоў, кратоў, птушак, суркоў, зрэдку скунс, якое выдавала неймаверную смурод, а то і лася. Двойчы засмажаным апынуліся людзі. Адлегласць паміж знешнім і ўнутраным радамі калючага дроту складала дзесяць футаў. Днём і ноччу па гэтаму праходу бегалі вартавыя сабакі, даберман. Іх навучылі трымацца ў баку ад смяротна небяспечнай дроту. На кожным куце усяго гэтага збудаванняў ўзвышаліся вартавыя вышкі, пабудаваныя з дошак і выфарбаваныя ў той жа ярка-чырвоны колер з белай акантоўкай. На іх дзяжурылі вартавыя, якія ўмелі звяртацца з розным смяротным зброяй. Уся тэрыторыя праглядалася тэлекамерамі, і перадаваліся імі выявы пастаянна правяраліся кампутарам. Установа Лонгмонт ахоўвалася надзейна.
Пажылы чалавек круціў педалі з усмешкай, звернутай да тых, міма каго праязджаў. Лысы стары ў бейсбольнай кепцы прагульваў Танканогі жарабіца. Ён падняў руку:
- Прывітанне, Кэп! Які цудоўны дзень!
- Лепш не бывае, - пагадзіўся чалавек на ровары. - Жадаю дабра, Генры.
Ён пад'ехаў да фасада дома, які стаяў на поўнач, злез з ровара, паставіў яго на ўпор, глыбока уцягнуў мяккі ранішні паветра і бадзёра падняўся па шырокіх прыступках ганка паміж шырокімі дарыйскі калонамі.
Адкрыўшы дзверы, ён увайшоў у прасторны вестыбюль. За сталом сядзела маладая рудавалосая жанчына, перад ёй ляжала кніга са статыстычнымі выкладкамі. Адной рукой яна прытрымлівала старонку, якую чытала, сябра знаходзілася ў верхнім скрыні стала, злёгку дакранаючыся «Сміт-Вессон» 38-га калібра.
- Добрай раніцы, Джоза, - сказаў пажылы чалавек.
- Прывітанне, Кэп. Трохі спазніліся? - Сімпатычны дзяўчатам такое сходзіць з рук; сядзі за сталом Дуэйн, ён ёй не спусціў б. Кэп не быў прыхільнікам жаночай эмансіпацыі.
- У мяне, дарагая, заядае перадача. - Ён уставіў вялікі палец ў адпаведнае адтуліну шафкі: Нешта завуркатаў, на стале ў Джоза замігцеў, а затым застаўся гарэць зялёнае святло. - Вядзі сябе добра.
- Пастараюся, - гулліва адказала яна і ссунула калені. Кэп гучна засмяяўся і прайшоў праз хол. Яна паглядзела на яго, у імгненне падумаўшы, не вынікала сказаць яму, што хвілін дваццаць назад прыйшоў гэты агідны Уэнлесс. Сам хутка даведаецца, вырашыла яна і ўздыхнула. Варта пагаварыць з такім старым старым, як Уэнлесс, і пачатак добрага дня сапсавана.
SokolovaЗнаток (266) 12 лет назад
и вообще гугл в помощь!