Льготы инвалидам второй группы на Украине?

андрей кудасов Оракул (55817), закрыт 12 лет назад
Лучший ответ
Незнакомка ))) Гений (96697) 12 лет назад
Відповідно до статті 35 Закону України "Про основи соціальної захищеності в Україні" інвалідам від загального захворювання надається позачергове і пільгове встановлення квартирного телефону за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів (крім інвалідів III групи) .
З грудня 1998 року Верховною Радою України прийнята постанова "Про заходи щодо поліпшення соціального захисту інвалідів", пунктом 7 якої передбачено заборонити підприємствам зв`язку всіх форм власності встановлювати для інвалідів 1 і 2 груп та сімей, в яких два або більше інвалідів, оплату послуг електрозв`язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів при погодинному (похвилинному) обліку їх тривалості.
В інших випадках пільги, які надаються інвалідам від загального захворювання (безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту, (крім метрополітену та таксі), 50-відсоткова знижка вартості проїзду залізничним, водним і міжміським автомобільним транспортом в період з 1 жовтня по 15 травня, безкоштовне забезпечення інвалідів санаторно-курортним лікуванням, першочергове надання житлом, які потребують поліпшення житлових умов, забезпечення обладнання спеціальними засобами і пристосуваннями жилі приміщення, займані інвалідами, під‘їзди, сходові площадки будинків, в яких мешкають інваліди, безоплатні або пільгові послуги з соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби за наявності відповідного медичного висновку та інші), не поширюються на членів їхніх сімей, що проживають разом з ними. Органи місцевого самоврядування можуть надавати додаткові пільги малозабезпеченим верствам населення за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Право на зарахування дітям-інвалідам та інвалідам І-ІІ-ої групи до професійно-технічних навчальних закладів поза конкурсом у разі складення вступних іспитів з позитивним результатом, яким не противопоказане навчання за обраною професією (спеціальністю) та спеціалізацією. За інших рівних умов переважне право на зарахування до вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів мають інваліди та діти з малозабезпечених сімей-обидва батьки є інвалідами; один з батьків- інвалід, а інший помер; одинока матір з числа інвалідів; батько- інвалід, який виховує дитину без матері.
Під час навчання зазначеним категоріям громадян стипендія та пенсія (державна соціальна допомога інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам) виплачуються в повному розмірі.
Источник: личный конспект ) А, вообще, поднимите ЗУ "Про основи соціальної захищеності в Україні" там все очень доходчиво..) http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=875-12
Остальные ответы
КСЮ Мастер (1634) 12 лет назад
Льготы такие же, как и для І группы. Разница только в сумме соц. помощи