Помогите!!!! I Подчеркните сказуемое, определите его время и залог. Предложения переведите.

Слободина Юлия Ученик (241), закрыт 11 лет назад

1. He is offered the goods at a low price.
2. At 2 o’clock tomorrow I’ll have an English lesson.
3. They have been given detailed instructions and have been told to fulfil them at once.
4. We cannot change the terms of payment which were agreed upon during the negotiations.
5. She is typing the letter.
Лучший ответ
Артур Геворкян Высший разум (100877) 11 лет назад
1. Ему предложили товар по низкой цене
is offered, Present Simple, Passive Voice
2. Завтра в 2 у меня будет урок английского
will have, Future Simple, Active Voice
3. Им дали подробные инструкции и сказали сразу их выполнять
have been given, have been told, Present Perfect, Passive Voice
4. Мы не можем изменить сроки платежа, который был установлен во время переговоров
cannot, Present Simple, Active Voice
were agreed, Past Simple, Passive voice
5. Она печатает письмо
is typing, Present Simple Continious, Active Voice