What kind of sport do you like?and why?

Lilenish Профи (663), закрыт 16 лет назад
Лучший ответ
tde Знаток (309) 16 лет назад
I like boxing. In fact I sistematically trained (enjoyed) it for 4 years - most of my university course. Why I like? Its very tactical activity. You have to be smarter, faster and have stronger spirit than your opponent have.
I dropped it because to go deeper to sport career was not in my plans..simply.
Now I try to swim regulary with trainer to keep myself in form.
Остальные ответы
Invisible Оракул (71164) 16 лет назад
Chess,
I love a chess. A chess is my life
AND WHAT KIND OF SPORTS YOU PREFER?
Lyal'Ka Профи (533) 16 лет назад
swimming!!!!It's veryvery interesting!!!!
Елена Мыслитель (6049) 16 лет назад
I do not like any... All of them are boring for me. And, anyway, a healthy man does not need going in for sports while it is harmfull for an ill one.
Милая Леди Гуру (2617) 16 лет назад
my favorite spot tennis,i dont no,becouse
Пользователь удален Ученик (136) 16 лет назад
Football!!! It's the best game of all times!!!
P.S.: А волейбол, кстати, Дмитрий Сергеевич ), считается самым травматичным видом спорта, даже по срванению с футболом, как ни странно ;-)
Василич Гуру (3150) 16 лет назад
волейбол. крутая игра. там надо быть и спортивным, и умным, и хитрым.
и еще, несмотря на то, что игра командная-покалечиться об соперника
гораздо меньше шансов, чем в других играх. и вообще, игра очень
специфичная. ведь пинать мяч или кидать его в корзину каждый может.
а приёмы волейбола учат годами
LULU Ученик (192) 16 лет назад
I like oriental combat sports. Began trainer's career on taekwon-Do. But it has not turned out. A trauma. Operations. Now only I look. And in general I sports love all.
Пользователь удален Знаток (275) 16 лет назад
Сноубординг,плаванье и спортивная стрельба)