Пришлите пожалуйста сочинение о путешествии - лучше на английском языке
I really enjoy travelling, I think this is the best way you can entertain yourself and enjoy your life. Unfortunately I don't have many opportunities to travel around as well as many people in our country, but anytime I have some spare money and spare time I go travelling.
For example this summer I was so lucky to travel to Italy, it was my first time there, I heard much about this country before, and has always dreamed to see it with my own eyes.
My first impression of this country was the Malpensa airport in Milano, very busy as any airport in any country, but the distinguishing feature was the presence of so many well dressed people, especially men. My friends met me at the airport, and we drove to their house in a town named Novi Liguri, not far from Milan. Italian people are really very expressive - and they always care and talk about food, the first thing we did - we stopped in a Pizza cafe where I ate y first real Italian pizza - it was really tasty.
My greatest impression of Italy was Venice - the most beautiful and extraoprdinary city in the world, I was impressed by that special fairy atmosphere - gondolas, masks and of course Piazza Saint Marco - I couldn't help not to cry when I found myself in that marvellous city
Я очень люблю путешествовать, я думаю, что это лучший способ вы можете развлечь себя и наслаждаться жизнью. К сожалению у меня нет много возможностей путешествовать, а также многие люди в нашей стране, но в любое время у меня есть некоторые свободные деньги и свободное время я отправлюсь в путешествие.
Например этим летом я был так удачлив, чтобы поехать в Италию, это был мой первый раз там, но много слышал об этой стране раньше, и всегда мечтала увидеть это своими глазами.
Мое первое впечатление от этой страны был аэропорт Мальпенса в Милане, очень занят, как любого аэропорта в любой стране, но отличительной особенностью было наличие так много хорошо одетых людей, особенно мужчин. Мои друзья встретили меня в аэропорту, и мы поехали в их дом в городке Нови Liguri, недалеко от Милана. Итальянцы действительно очень выразительные - и они всегда заботятся и говорить о еде, первое, что мы сделали - заехали в пиццу в кафе, где я съел г первая настоящая итальянская пицца - это действительно вкусно.
Мое самое большое впечатление от Италии была Венеция - самый красивый и extraoprdinary город в мире, я был поражен, что особую сказочную атмосферу - гондолы, маски и конечно же Площадь Святого Марко - я не могла не плакать, когда я оказалась в этом прекрасном городе