Лидеры категории
Лена-пена Лена-пена
Искусственный Интеллект
М.И. М.И.
Искусственный Интеллект
Y.Nine Y.Nine
Искусственный Интеллект
king71alex Куклин Андрей Gentleman Dmitriy •••

Подскажите смешные фразы на татарском) Типа мин сине яратам, кэжэ бугы ашатам)))

Аська Знаток (418), закрыт 9 лет назад
Лучший ответ
Вахит Шавалиев Высший разум (762710) 9 лет назад
ПОЛЕЗНЫЕ ФРАЗЫ ТАТАРСКОГО ЯЗЫКА
Здравствуйте! — Исәнмесез! Привет! — Сәлам! Доброе утро (день, вечер) ! — Хәерле иртә (көн, кич) ! Как ваше здоровье? — Хәлегез ничек? Хорошо ли вы доехали? — Юлларыгыз уңдымы? (Нихәл килеп җиттегез? ) . Очень рад (а) с вами познакомиться — Сезнең белән танышуыма бик шат. Я много слышал о вас. — Сезнең турында бик күп ишеттем. Разрешите представиться, я (фамилия) — Тәкъдир (таныш) булырга рөхсәт итегез, мин (фамилия) Позвольте представить вам — Сезгә тәкъдим итәргә рөхсәт итегезПожалуйста, представьте меня — Мине тәкъдим итегезче (таныштырыгызчы) Дорогие друзья (дорогой друг) — Хөрмәтле иптәшләр (иптәш) Господин. — Әфәнде. Господин Валиев. — Вәлиев әфәнде. Леди и джентльмены. — Ханымнар һәм әфәнделәр (җәмәгать) . Поздравляю (ем) Вас! — Котлыйм (котлыйбыз) Сезне! Поздравляю Вас с днем рождения! — Туган көнегез белән котлыйм! Я приехал из Москвы. — Мин Мәскәүдән килдем. Я приехал в составе молодежной делегации. — Мин яштьләр делегация белән килдем. Мы приглашаем Вас. — Без Сезне чакырабыз. Приезжайте к нам в Москву. — Безгә Мәәскәүгә килегез. До свидания! — Сау бул! Исән бул! До новой встречи! — Яңа очрашуларга кадәр! Спокойной ночи! — Тыныч йокы! Передайте привет! — Сәлам әйтегез! Спасибо. — Рәхмәт. Благодарим вас за внимание. — Игътибарыгызга рәхмәт. Спасибо за приглашение. — Чакыругызга рәхмәт. Я прошу вас объяснить (перевести, показать, выяснить, встретить) . — Мин сездән аңлатуыгызны (тәрҗемә итүегезне, күрсәтүгезне, ачыклавыгызны, каршы алуыгызны) үтенәм. Будьте добры… — Зинһар… Разрешите курить (войти) ? — Тартырга (керергә) рөхсәтме? Проводите меня, пожалуйста. — Мине озатыгыз, зинһар. Простите, что я опоздал. — Гафу итегез, мин соңга калдым. Простите, я думаю иначе. — Гафу миегез, мин башкача уйлыйм. Да. — Әйе. Нет. — Юк. Я согласен. — Мин риза. Хорошо. — Яхшы. Әйбәт. Прекрасно! — Бик яхшы! С удовольствием! — Ихлас күңелдән! Вы правы. — Сезнең фикерегез дөрес. Извините, я не могу. — Гафу итегез, мин (моны) булдырмыйм. Я отказываюсь. — Мин каршы. Спасибо, я не хочу. — Рәхмәт, мин теләмим.
Остальные ответы
Игорь Искусственный Интеллект (105973) 9 лет назад
Ой блин, а татарский я так и не выучил, че теперь делать...