Лидеры категории
Лена-пена Лена-пена
Искусственный Интеллект
М.И. М.И.
Искусственный Интеллект
Y.Nine Y.Nine
Искусственный Интеллект
king71alex Куклин Андрей Gentleman Dmitriy •••

esin surasi uzbek tilida matni transkripsiya есин сураси

Kamila Ученик (96), закрыт 9 лет назад
Лучший ответ
Программист Ученик (134) 9 лет назад
Бисмиллахир Рохманир Роҳийм!

(1) Йа сииийн.

(2) Валь-Қур`анил- Ҳакийм.

(3) Иннака ламинал-мурсалин

(4) ЪАла сыротим мустақим.

(5) Танзилаль-ЪАзизир Роҳим

(6) ли тунзироқоумам ма унзира аба`уhум фаhум ғофилун.

(7) Лақад ҳаққол-қовлу 'аля аксариhим фаhум ла
йу`минун.

(8) Инна жа'альна фи а'нақиhим ағлалан фаhия илал-азқони фаhум муқмаҳун.

(9) Ва жа'альна мим байни айдиhим саддав ва мин холфиhим саддан фағшайнаhум фаhум ля йубсирун.

(10) Ва сава`ун 'алайhим а анзартаhум ам лам тунзирhум ла йу`минун.

(11) Иннама тунзиру ман иттаба'а з-зикро ва хошияр Рохмана би ль-ғойби, фа башширhу би мағфиротив ва ажрин карийм.

(12) Инна нахну нухйи аль-маута ва нактубу ма қоддаму ва асароhум. Ва кулла шай'ин ахсойнаhу фи имамим мубин.

(13) Вадриб лаhум масалан асхаба ль-қорйати из жа`аhа ль-мурсалун.

(14) Из арсална иляйhимуснайни фа каззабуhума фа 'аззазна би салисин фа қолу инна илайкум мурсалун.

(15) қолу ма антум илла башарум мислуна ва ма анзалар Рохману мин шай`ин ин антум илла такзибун.

(16) Қолу роббуна йа’ламу инна илайкум ламурсалун.

(17) Ва ма 'алайна илла ль-балагулмубин.

(18) Қолу инна татоййарна бикум. Ла`иллам тантаhу ланаржуманнакум ва лайамассаннакум мина 'азабун алим.

(19) Қолу тоо 'ирукум ма'акум. А`ин зуккиртум. Бал антум қовмум мусрифун.

(20) Ва жааа`амин ақсол-мадийнати рожулуй йас'а қоля йа қовмииттаби'у лмурсалин.

(21) Иттаби'у малла йас`алукум ажров ва hум муhтадун.

(22) Ва ма лийа ла а'буду ллази фатарани ва илайhи туржа'ун.

(23) А аттахизу мин дуниhи алиhатан иййуридни Ррохману бидуррил ла туғни `анни шафа'атуhум шай`ав ва ла йунқизун.

(24) Инний изаллафи долалим мубийн.

(25) Инний аманту бироббикум фасма'ун.

(26) Қийлад хулил-жанната қолаялайта Қовмий йа'ламун

(27) бима ғофарали робби ва жа'алани мин ал-мукромин.

(28) Ва ма анзална `алақовмиhи мим ба'диhи мин жундим
минас-сама`и ва ма кунна мунзилин.

(29) Ин канат илла сойхатав вахидатан фа иза hум хомидун.

(30) Йа хасротан `алал-'ибади ма йа`тиhим мир росулин илла кану биhи йастаhзи`ун.

(31) Алам йарав кам аhлакна Қоблаhум мин алқурун аннаhум илайhим ла йаржи'ун.

(32) Ва`ин куллул ламма жами'ул ладайна мухдорун.

(33) Ва айатул лаhумул-ардул-майтату ахйайнаhу ва ахрожна минhа хаббан фаминhу йа`кулун.

(34) Ва жа'ална фийhа жаннатим мин нахийлив ва а'набив ва фажжарна фиhа мин аль-`уйун

(35) лийа`кулу мин самариhи ва ма 'амилатhу айдиhим. А фа ла йашкурун.

(36) Субхана ллази холақоль-азважа куллаhа мимма тумбитуль-арду ва мин анфусиhим ва мимма ля йа'ламун.

(37) Ва айатул лаhум ул-лайлу наслаху минhуннаhаро фа иза hум музлимун.

(38) Вашшамсу тажрий лимустақоррил лаhа. Залика тақдийрул-'азизиль-'алим.

(39) Ва ль-Қомара қоддарнаhу маназила хатта 'ада каль-'уржунил-Қодим.

(40) Ла шшамсу йамбағи лаhа `ан тудрика ль-қомаро ва ла ль-лайлу сабиқуннаhари ва куллун фий фалакий йасбахун.

(41) Ва айатуллаhум анна хамална зуррийатаhум филь-фулькиль-машхун.

(42) Ва холақна лаhум мим мислиhи ма йаркабун.

(43) Ва `ин наша`нуғриқhум фала сорийха лаhум ва ла hум йунқозун

(44) илла рохматам минна ва мата'ан ила хин.

(45) Ва иза қийла лаhумуттақу ма байна айдикум ва ма холфакум ла'аллакум турхамун.

(46) Ва ма та'тиhум мин аятим мин аяати раббиhим илла каану 'анhа му'ридин.

(47) Ва иза қийля лаhум анфиқу мимма розақокумуллаhу қоллазина кафару лиллазина аману а нут'иму малла йаша`уллаhу ат'амаhу `ин антум илла фи долалим мубин.

(48) Ва йақулуна мата hазал-ва'ду ин кунтум содиқун.

(49) Ма йанзуруна илла сойхатав вахидатан та`хузуhум ва hум йахиссимун.

(50) Фа ла йастати'уна тавсийатав ва ла илая аhлиhим йаржи'ун.

(51) Ва нуфихо фиссури фа иза hум мин аль-аждаси ила роббиhим йансилун.

(52) Қолу йа вайлана мам ба'асана мим марқодина. hаза ма ва'адар
рохману ва содақол-мурсалун.. .
..Содақоллохул Ъазыйм!
unkown userУченик (147) 8 лет назад
sovobni oxirigacha qimapsizde
Yosin suradi 83 oyatdan iborat.
qogan 31 oyatiniyam yozmapsizde....
endi maqilamiz chalasini???
To'g'ri etas
Abdulatif KabulovУченик (104) 8 лет назад
Bazibr joylarlarda xatolar bn yozilganku noto'g'ri yodlagan odammi gunoxiga sherik bolmang o'zi yasin surasini u bu kitobga qarab yozdizmi? 52 oyatni yozib sodaqollohin azin deb tugatib qoyibsiz tushunmagan odam bo'lsa yasin surasi 52 oyat deb oylaydi
Программист Ученик (134) Биладиган булсангиз араб тилидан укинг, билмасайиз сизга шу кифоя килади. муаммога урин йук.. Ясин сураси 83 оят, давоми албатта бор, китобга мурожаат килинглар.
Остальные ответы
-)) Ученик (107) 8 лет назад
(53) Ин кянат илля сайхатав вахидатан фа иза hум джами'ул лядайна мухдарун.
(54) Фа ль-айума ля тузляму нафсун шайав ва ля туджзауна илля ма кунтум та'малюн.
(55) Инна асхаба ль-джаннати ль-йаума фи шугулин факиhун
(56) hум ва азваджуhум фи зилялин 'аля ль-ара`ики муттаки`ун
(57) Ляhум фиhа факиhатув ва ляhум ма йадда'ун
(58) Салямун каулам мир раббир рахим.
(59) Ва мтазу ль-йаума аййуhа ль-муджримун.
(60) А лям а'hад иляйкум йа бани Адама ал ля та'буду шайтана иннаhу лякум 'адуввум мубин.
(61) Ва ан и'будуни. hаза сиратум мустаким.
(62) Ва лакад адалла минкум джибиллан касиран а фа лям такуну та'килюн.
(63) hазиhи джаhаннаму лляти кунтум ту'адун.
(64) Ислауhа ль-йаума бима кунтум такфурун.
(65) Аль-йаума нахтиму 'аля афваhиhим ва тукаллимуна айдиhим ва ташhаду арджулюhум бима кану йаксибун.
(66) Ва ляв наша'у латамасна 'аля а'йуниhим фастабаку ссирата фаанна йубсирун.
(67) Ва ляв наша’у ламасахнаhум 'аля маканатиhим фама стата'у мудиййан ва ля йарджи'ун.
(68) Ва ман ну'аммирhу нунаккисhу фи ль-халки а фа ля йа'килюн.
(69) Ва ма 'аллямнаhу аш-ши'ра ва ма йамбаги ляhу ин hува илля зикрув ва кур`анум мубин
(70) ли йунзира ман кяна хаййав ва йахикку ль-каулю 'аля ль-кяфирин.
(71) Ау лям йарау анна халакна ляhум мимма 'амилат айдина ан'аман фаhум ляhа малякун.
(72) Ва заллальнаhа ляhум фа минhа ракубуhум ва минhа ай`кулюн.
(73) Ва ляhум фиhа манафи'у ва машарибу а фа ля йашкурун.
(74) Ва ттахазу мин дуни лляhи аляhатал ля'алляhум йунсарун.
(75) Ля йастати'уна насраhум ва hум ляhум джундум мухдарун.
(76) Фа ля йахзунка каулюhум. Инна на'ляму ма йусирруна ва ма йу`минун.
(77) Авалям йара ль-инсану анна халякнаhу мин нутфатин фа иза hува хасимум мубин.
(78) Ва дараба ляна масалав ва насийа халькаhу. Каля май йухйи ль-'изама ва hийа рамим.
(79) Куль йухйиhа ллязи анша`аhа аввала марратив ва hува бикюлли халкин 'алим.
(80) Аллязи джа'аля лякум мин аш-шаджари ль-ахдари наран фа иза антум минhу тукидун.
(81) А ва ляйса ллязи халяка ссамавати ва ль-арда би кадирин аля ай йахлюка мисляhум. Баля ва hува ль-халляку ль-'алим.
(82) Иннама 'амруhу иза арада шай`ан ай йакула ляhу кун файакун.
(83) Фа субхана ллязи бийадиhи малякуту кулли шай`ив ва иляйhи турджа'ун.
Нуралиев Д ДУченик (237) 7 лет назад
ЖазакалЛаху хайрум
Lochin RaxmonovУченик (101) 7 лет назад
Катта рахмат, Оллох рози булсин
aa bbУченик (120) 6 лет назад
Рахмат
Timur AbdullayevУченик (102) 6 лет назад
Аллох рози болсин Рахмат
Хамида ТуксановаУченик (100) 3 года назад
Ассалому алайкум есин сурани езганиз учун Рахмат, лекин кирилл ва лотин харфларни кушиб езгансиз укувчи ва ед олувчига кийин булади
Abdumurod Bo'riyevУченик (101) 2 года назад
rahmat Alloh rozi bolsin
Sherbek NormanatovУченик (111) 1 год назад
Рахмат калон оллох рози шават
avazbek karimov Ученик (111) 6 лет назад
Спасибо тебя ну только грамотно напишите пожалуйста . Не есин а ёсин или Ясин ещё текстом тоже много буква латинской это не правильно
Xayot MirУченик (113) 5 лет назад
ТЫ СНАЧАЛО НА СВОЁ ПРАВОПИСАНИЕ ВНИМАНИЕ ОБРАТИ ДОРОГОЙ ТЫ МОЙ БАРАШ
Наргиза Джуманиязова Ученик (126) 5 лет назад
Ўзбекистонда паловга қўшиб ейиладиган Турп сабзавотини рус тилида Редька дейилади
Хаким СаиджановУченик (120) 5 лет назад
Спаибо, ты открыла Америку и изобрела велосипед.
Шохсанам Юсупова Ученик (107) 4 года назад
БаракАллах МашаАллах ????????????????????????