помогите сделать проект по английскому языку "я - ученик" для 3 класса ( с переводом)

Антонина Дорошенко Ученик (10), закрыт 5 лет назад
Лучший ответ
Shero Shero Просветленный (33752) 5 лет назад
1 Hello, let me introduce myself. 2 My name is Dmitriy, my surname is Petrov. 3 I’m 13 years old. 4 I’m Russian, I live in Saint-Petersburg. 5 I’m tall, I have brown eyes and brown hair. 13 I’m a pupil.14 I study at school number 100.15 My favorite subjects are Mathematics and Physical Training. 16 My school is nice, but sometimes it’s rather boring. 17 I have good relations with my classmates. 18 I like sports very much, especially boxing.19 I’m not an aggressive man, but I feel good when I’m punching my opponent with fists. 20 Thus I feel strong. 21 And at the same moment, I know I won’t hurt him (maybe a little). 22 My friends say, that I’m a sociable person. 23 I’m also energetic and hardworking. 24 I’m ready to help, if I’m asked about that. 25 My friends can trust me.
Остальные ответы
Alexandr Schuka Знаток (287) 8 лет назад
меня зовут Сидорович Богдан.