Помогите перевести текст на русский
Civil engineering is a professional engineering discipline that deals with the design, construction and maintenance of the physical and naturally built environment, including works such as bridges, roads, canals, dams and buildings. They must consider many factors their designs, from the costs to making sure the structure will intact during bad weather. This is one of the oldest types of engineering. Many civil engineers manage people and projects. A civil engineer may oversee construction site or be a city engineer. Others may work in design, construction, research, and teaching There are many specialties within civil engineering, such as structural, construction, environment, and transportation. Civil engineers usually work in areas that are industry and business centers. Engineers should be creative, curious, analytical, and detail-oriented. They should be able to work as part of a team.
Гражданское строительство является профессиональным техническая дисциплина, которая занимается проектированием, строительством и поддержание физической и, естественно, архитектурной среде, в том числе работ, таких как мосты, дороги, каналы, плотины и здания. Они должны учитывать множество факторов свои проекты, от затрат на убедившись, что структура будет нетронутыми во время плохой погоды. Это один из старейших видов техники. Многие инженеры управлять людьми и проектами. Инженер-строитель может курировать стройку или быть инженером город. Другие могут работать в проектировании, строительстве, научных исследований и преподавания, Есть много специальностей в пределах гражданского строительства, такие как структурной, строительства, охраны окружающей среды и транспорта. Инженеры обычно работают в областях, которые промышленность и бизнес-центры. Инженеры должны быть творческим, любопытная аналитическая и ориентированы на детали. Они должны быть в состоянии работать, как часть команды.
А переводчик для кого?!