WHICH WORLD CITY WOULD YOU LIKE TO LIVE IN? WHY?

k Ученик (219), закрыт 17 лет назад
Желательно ответ побольше
Лучший ответ
Пользователь удален Мастер (2287) 17 лет назад
DON'T BE LAZY! You should do your homework yourself :) but, if you ask me, i would prefer to live in Roma, Italy. It's a wonderful city, full of history and many places of interest. And the climate agrees with me, though it's a bit humid...
Остальные ответы
mr. ALEG-----registred trademark Мастер (1113) 17 лет назад
In London! It's the most beautiful city in the world as I've seen so far (and i've seen alot). It's the complete opposite of Moscow - the streets are beautiffuly narrow and everything is perfectly one-styled! V obshem neznayu, prosto v vostorge ot londona...
Источник: 3h dnevnaya poezdka v london i poezdki po vsemu miru (pochti)
Boris Medvedev Мудрец (16706) 17 лет назад
Я бы хотел пожить во многих городах мира. Но только пожить 2-3 месяца и чтобы там был кто-то, кто мне помог с языком. А Питер для меня всё-равно любимейший город. Жаль, что жить в нём так трудно.
эля нургалиева Профи (623) 17 лет назад
En Roma!Rome-the most beautiful, romantic and gorgeous city in the world!I can do your English homework for you. but....write me if interested
Firuzka Знаток (405) 17 лет назад
Прагаааааааа!!!!Мечта!!!
Пользователь удален Мыслитель (5263) 17 лет назад
New Vasjuki-i -i-i-i-i-i-i--i-i--i-i-i-i--i-i--i-i-ii--i--i-i--i-i--i-i--i-i--i--i----i--i-i--i-i--i-i-i--i-i-i--i-i-i--i-i--i-i--i-i-i-i--i-i-i-i--i-i-i--i-i-i-i--i-i-i-i-i--i-i-i-i -i-i--i-i-i-i-i-i--i-i-i-i--i-i-i-i-i-i---i-i-i-i--i-i-i-i--i-i-i-i-i-i-i--i-i-i-i-i--i-i-i-i-i--i-i-i--i-i-i-i-i-i--i-i-i-i-i--i-i-i-i-i--i-i-i-i-i-i--i-i-i-i--i-i-i-i-i--i-i-i-i--i-i-i-i-i- -i-i-i-i--i-i-i-i--i-i-i-i-i--i-i-i-i-i--i-i-i--i-i-i-i-i--i-i-i-i--i-i-i-i-i--i-i-i-i-i--i-i-i-i--i-i-i-i-i--i-i-i-i-i--i-i-i-i--i-i-i-i-i--i-i--i-i-i-i--i-i-i-i-i--i-i-i-i-i-i- Sorry, на больший ответ нет сил
Nina Karakush Мыслитель (7396) 17 лет назад
I would like to live in Anapa, because of climate!