Як буде українською "каналу" чи "канала"?

ambesten Профи (572), закрыт 7 лет назад
З нами Ви отримаєте швидке зростання каналу! чи канала? Як написати українською?
Лучший ответ
Helena S-va Просветленный (33086) 7 лет назад
Каналу.

(Іменники приймають -у/-ю, коли означають:

а) речовину, масу, матеріал: граніту, воску, гіпсу;

б) збірні поняття: закону кодексу, колективу, тексту, протоколу;

в) назви будівель, споруд, приміщень та їх частин: залу, коридору, каналу;

г) назви установ, закладів, організацій: інституту, університету, суду, комітету, штабу;

ґ) переважну більшість слів із значенням місця, простору: абзацу, майдану, краю;

д) назви процесів, станів, властивостей, ознак, формацій, явиш суспільного життя: екзамену, екскурсу, канону, конфлікту, принципу, процесу;

е) терміни іншомовного походження, що означають фізичні або хімічні процеси, частину площі й т. ін.: аналізу, імпульсу, синтезу.)
ambesten Профи (572) 7 лет назад
Дякую, а до якого саме пункту відносити слово "канал"?
Helena S-va Просветленный (33086) г)