Mail.ruПочтаМой МирОдноклассникиВКонтактеИгрыЗнакомстваНовостиПоискОблакоComboВсе проекты

Кто знает хорошо английский,можете пожалуйста проверить правильность моих предложений

Mila - Ученик (122), на голосовании 12 лет назад
Career plan is the first step for your successful career. It help you to understand what do you want to do in future. Career plan will be help to control your carer and to reach your goal.
Голосование за лучший ответ
Vash Svet Профи (929) 12 лет назад
Career plan is the first step for your successful career. It helpS you to understand what do you want to do in THE future. Career plan will help (to) control your carer and to reach your goal.
Вот, правильно с исправленными ошибками.
cassie Ученик (10) 12 лет назад
1 предложение правильное, а вот второе... It helps you to understand what do you want to do in the future. Career plan will help you to control your career and reach your goal(mojno i purpose. Tak budet pravilnee)()))))))))Uverau, teper vse pravilno. Teper mojesh mne pomoch?
olsana Мастер (1689) 12 лет назад
Не могу согласиться, к сожалению со многими отвечающими ( с Екатериной- сорри))) , с мандаринкой))).. . ola,Настя и cassie- а как же с "what do you want "- DO -то зачем!!!)) )
Ну и артикль бы недурно употребить- А, например- с планом-то)))
Simas Pocius Мыслитель (8854) 12 лет назад
Career plan is the first step for your successful career.

Но я бы написала так:

Career plan lay out the roadmap for future success.
It can help you to get (to understand) what do you wish to accomplish.
It is useful to have a plan of action to help you achieve your career goals.

Похожие вопросы