Write the type of sentences (positive, negative, question): Это есть английский (

Сафонова Анна Знаток (443), закрыт 4 года назад
1. Will you bring documents?

2. She is always late.

3. Do you work for this company?

Пожалуйста
Лучший ответ
Shero Shero Просветленный (33752) 4 года назад
1. Will you bring documents? You will bring documents. You won't bring documents.

2. She is always late. Is she always late? She isn't always late.

3. Do you work for this company? I work for this company. I don't work for this company.
Остальные ответы
Рада Кривовa Ученик (138) 7 лет назад
Попробуйте загрузить на сайт:
zadachi. com. ua