Напишите пожалуйста отзыв об одном рассказе на английском! Очень нужно!!

Sunshine Ученик (117), на голосовании 7 лет назад
Голосование за лучший ответ
Д. Иванович Оракул (80852) 7 лет назад
This book really stood out to me. I have read all seven books and watched all 8 movies (If you have not seen the movies and are asking why there is 8, please don't ask) This one was the most happiest, and the only "Dark scene" was near the end with the werewolf fight. Professor Lupin was FANTASTIC. He is so nice, and the Bogart scene was HILARIOUS. Also the scene with the hipogriff (I forget his name) when they are flying was so epic. I would TOTALLY recommend this book, but if you want to actually see the visual of the story, I would recommend the movie.
SunshineУченик (117) 7 лет назад
Любой рассказ
Д. Иванович Оракул (80852) Казалось бы.. чего проще) У этих англоговорящих тоже есть школьники, которые всякие отзывы пишут, и списать у них милое дело. Смотри.. берём тупо Гарри Поттера... спрашиваем у гугла на английском и тупо списываем^^ Например это)