8 лет назад
от

Кто понимает отлично по английскому языку, проверти пожалуйста моё сочинение. На тему ,,Город моей мечты".

I will tell you about the city of dreams.This city is in South America.Each person does his job.Work in the city is different.But the most common is the programmer.She is very interesting.The city is very beautiful.There is a lot of nature here.They all ride bicycles.Flowers decorate the city.There is a large yield of plants.Very tasty harvest.And you need a lot of water.But it's not a problem.There is a lot of water in the city.The city leads a healthy lifestyle.The name of this small area of Nemesiz.The name of this small area of Nemesiz.The flag has four colors.It means greater crop yields.

Только авторизированные пользователи могут оставлять свои ответы
Дата
Популярность

Вместo I will tell you Haпиши I want to tell you. THE South America

Это не сочинение, а заметка. Множество ошибок и грамматических, и стилистических. Мы с вами не являемся носителями языка, проще написать сочинение на родном языке, потом перевести его.

Третье с конца предложение повторяется. И еще предложение there is a lot of nature. Много природы. И дальше: они ездят на велосипедах. Кто ездит? Природа?

she is very interesting
может it is?