Помогитееее!!! раскрить цитату (як прислів'я) Хіба ревуть воли, як ясла повні?? надо написать что оно означает

Елена Соснюк Ученик (120), закрыт 6 лет назад
Лучший ответ
Helena S-va Просветленный (33066) 6 лет назад
«Хіба ревуть воли, як ясла повні?» — це біблійний вислів. Якщо волів нагодувати, вони спокійно будуть робити свою справу чи просто стоятимуть у стійлі, так і люди: якщо в них є усе необхідне, вони будуть спокійними.

А що ж необхідно «волам»? А те, без чого не може існувати жодна людина —хліб, щастя і, звичайно, воля: «Воля для чоловіка вільного — чарівниче слово, а для невільника — мед — п’яне чоло. Воно, як дурманом, як хмелем, затуманить усі його думки, гадки, надії…». Прості люди готові постояти за себе, за своє майбутнє. Гомонять кріпаки, що Зібралися біля шинку з приводу чуток про те, що ще два роки треба робити на пана — народ обурений, він переповнений ненависті до експлуататорів, гнобителів: «Прокляті! Каторжні! Ні суда на вас, ні права немає… Прокляті душі!… На вас трохи такої муки, трохи каторги… Катувати вас, пекти, тупим ножем шматувати!»

Письменник зобразив живих людей з їх реальними рисами. Він наголосив, що кріпосницька система, нелюдська, жорстока, не має права на існування, вона ламає долі людей, нівечить їх життя і душу: «А правда де? Де її поділи? »

І «ревуть воли» закріпачені, безземельні, маючи таке просте, таке природне людське бажання — бажання свободи. Не хочуть люди витрачати свої сили, здоров’я на багатіїв, а хочуть вони хазяювати на рідній землі, щоб росли їх діти не в неволі, у голоді, холоді, а ситими, вільними та щасливими.
Остальные ответы
АЗ Искусственный Интеллект (195312) 6 лет назад
Ревут, ещё как ревут!
Например:
Была такая страна Украина, в ней было всё.
Но волы стали скакать, завывать "Щеня сдохла",
и Украина развалилась, оставив волам нищету,
разруху, долги и рабство у панов.
Мораль:
не надо реветь и скакать,
а надо пахать и сеять.