CPUProcessor Support Intel Socket LGA 1155. (Max 95W) * Core i3 (Sandy Bridge) Dual Core * Core i5 (Sandy Bridge) Quad-Core * Core i7 (Sandy Bridge) Quad-Core * Pentium (Sandy Bridge) Dual Core * Core i3 (Ivy Bridge) Dual Core * Core i5 (Ivy Bridge) Dual Core ChipsetIntel H61 VideoIntel HD Graphics Memory2 * 240-pin DDR3 DIMM slots – Dual Channel DDR3 1600/1333 MHz non-ECC, un-buffered memory (Max 16GB) Expansion Slots1 x PCI Express (2.0) x16 3 x PCI Express (2.0) x1 1 x PCI Express Mini (half height) Storage4 * SATA II 3Gb/s connectors (Supports HDDs, Internal Solid State Drive (SSD) AudioIDT 92HD73E – High Definition EthernetRealtek RTL8171FH-CG – Gigabit Rear Panel1 x RJ45 LAN Port 4 x USB 2.0 Ports 1 x Audio I/O 1 x DVI-D Port 1 x DVI-I Port Internal1 x Front Audio header 1 x SPDIF output header 1 x Front Panel header 2 x USB 2.0 headers 1 x USB 3.0 header 1 x 4-pin CPU Fan connector 1 x 4-pin ATX 12V Power connector 1 x 3-pin SYS Rear Fan connector 1 x 24-pin ATX Power connector 1 x Battery socket (3V) 1 x Clear CMOS BIOS Form FactorMicro-ATX
Dimonn
HP никогда не выпускала материнкие платы. Так что, это сделанная под заказ сторонней конторой для HP. В собранные пк, не продавались они в рознице. Материнка 1155 сокет, значит по логике, должна поддерживать процы Core i5-3570, Core i7-3770
HP в основном, это техника для офиса.
* Core i3 (Sandy Bridge) Dual Core
* Core i5 (Sandy Bridge) Quad-Core
* Core i7 (Sandy Bridge) Quad-Core
* Pentium (Sandy Bridge) Dual Core
* Core i3 (Ivy Bridge) Dual Core
* Core i5 (Ivy Bridge) Dual Core
ChipsetIntel H61
VideoIntel HD Graphics
Memory2 * 240-pin DDR3 DIMM slots – Dual Channel DDR3 1600/1333 MHz non-ECC, un-buffered memory (Max 16GB)
Expansion Slots1 x PCI Express (2.0) x16
3 x PCI Express (2.0) x1
1 x PCI Express Mini (half height)
Storage4 * SATA II 3Gb/s connectors
(Supports HDDs, Internal Solid State Drive (SSD)
AudioIDT 92HD73E – High Definition
EthernetRealtek RTL8171FH-CG – Gigabit
Rear Panel1 x RJ45 LAN Port
4 x USB 2.0 Ports
1 x Audio I/O
1 x DVI-D Port
1 x DVI-I Port
Internal1 x Front Audio header
1 x SPDIF output header
1 x Front Panel header
2 x USB 2.0 headers
1 x USB 3.0 header
1 x 4-pin CPU Fan connector
1 x 4-pin ATX 12V Power connector
1 x 3-pin SYS Rear Fan connector
1 x 24-pin ATX Power connector
1 x Battery socket (3V)
1 x Clear CMOS
BIOS
Form FactorMicro-ATX