Какие есть команды в пони таун?

Дарина Высотская Ученик (105), на голосовании 7 лет назад
Голосование за лучший ответ
Кошачий Произвол! Просветленный (21723) 7 лет назад
/help, /h or /? - list all available commands
/roll, /rand or /random - roll a random number between 1 and 100
use /roll 10 to roll a number between 1 and 10
use /roll 5-10 to roll a number between 5 and 10
/say or /s - say in public chat (can be used to switch from party chat)
/party or /p - say in party chat
/think or /t - say in thinking bubble
/e - set a permanent expression like this /e :)
/turn - turn head around
/drop - drop held item
/boop or /) - do a boop. Can also be used with expression: /) XD
/sit - sit down or stand up
/stand - stand up
/sleep or /zzz - fall asleep. Can also be used with some expressions: /zzz :)
/cry - start crying. Can also be used with expression: /cry :D
/blush - start blushing. Can also be used with expression: /blush :D
Following expression commands are available: /smile /happy /frown /angry /sad /thinking /yawn /laugh /haha /хаха /jaja /lol /sneeze /achoo