Как грамотно написать на английском "Подпишись на канал и используй колокольчик, чтобы не пропустить новые видео"

Как грамотно написать на английском:

"Подпишись на канал и используй колокольчик, чтобы не пропустить новые видео"

Или свой вариант, чтобы было subscribe и bell

Дополнен

Желательно написать так, чтобы даже через Гyгл переводчик могли легко понять

Дополнен

т. е. без заумных фраз и простыми популярными словами

Дополнен

креативный вариант нужен, чтобы и просто и понятно всем, даже тем, кто минимально знает английский

subscribe the channel and press the bell icon to not miss the latest videos:)

1. Subscribe to the channel and use the bell to not miss the new video
2. Abonniere den Kanal und nutze die Glocke, um das neue Video nicht zu verpassen

I'm ballshitter and love when someone pulls my balls. if you liked my channel - pull me by the balls, please, and I'll sing you a song:

Jingle balls, jingle balls
Jingle broke my balls (both of them)
Santa Clause is a big fat fraud
You know this if your broke
HEY!

Dashing through the snow
With a one horse huge as dick
Put it in his ass
And tell his ass he didn't buy me shit
I'm broke as hell I'm pissed
He knows that but but still
He didn't bring any presents for me
Fuck Christmas eat dick (eat dick)

Subscribe to the channel and use the bell to not skip the new videos