Какая средняя зарплата врача-ортопеда в Майами и Лос-Анджелесе (США)

Разумный Разум Знаток (258), закрыт 5 лет назад
Лучший ответ
Мастерица ответов Искусственный Интеллект (457704) 5 лет назад
The median annual Surgeon - Orthopedic salary in Los Angeles, CA is $522,698, as of April 29, 2018, with a range usually between $410,937-$676,276 not including bonus and benefit information and other factors that impact base pay.
However, the salary for someone with the title Surgeon - Orthopedic may vary depending on a number of factors including industry, company size, location, years of experience and level of education.
Our team of Certified Compensation Professionals has analyzed survey data collected from thousands of HR departments at companies of all sizes and industries to present this range of annual salaries for people with the job title Surgeon - Orthopedic in Los Angeles, CA.
Остальные ответы
Dr.PST Оракул (82974) 5 лет назад
пиндосовскому костоправу и не снилась такая... мизерная зарплата
Не надо оскорблений Просветленный (47012) 5 лет назад
Сто миллионов миллиардов триллионов долларов сша
MS Оракул (81617) 5 лет назад
Налоги еще не забудь подсчитать и всякие обязательные выплаты...
Разумный РазумЗнаток (258) 5 лет назад
нужна чистая (до налогов)
Мир сошел с ума Искусственный Интеллект (358389) 5 лет назад
не бывает средней, врач может раюотать в клинике для бедных, парт тайм или в крупном госпитале, зарплата врача сразу после медшколы начинается от 8 тыяч МИНИМУМ, а далее до бесконечности, но самые высокоопалчиваемые считаются анестезиологи- 300 тысяч долларов в год