Помогите с английским

ааа ааа Знаток (497), на голосовании 5 лет назад
Голосование за лучший ответ
Ltd. TheEvilGenius Мастер (1911) 5 лет назад
1) Since I want to find out more about my Native American ancestors, I've decided to research my family tree.

2) I've learned to speak Navajo. As a result, I can chat online people from the Navajo community in New Mexico.

3) Точно также, только вместо because поставь as. (запятую не забудь:)

4) In the late nineteenth century, the US government forced all Navajo people to live in the same place. Therefore, almost of them live in New Mexico nowadays.