Почему роман "Люди на болоте" так называется? Именно что обозначает это название романа.

Константин Трестьян Ученик (95), закрыт 5 лет назад
Лучший ответ
т@тьjян@* Гений (87440) 5 лет назад
Сэнс назвы рамана “Людзі на балоце” мае некалькі аспектаў: склад душы герояў-вяскоўцаў, іх светапогляд, а таксама прыродныя і сацыяльныя ўмовы жыцця.

Веска Курані адрэзана ад знешняга свету непраходнымі палескімі балотамі. Гэта адзін з самых глухіх куткоў беларускага Палесся. Людзі жывуць тут, бо яны народжаны жыць, ім трэба змагацца за жыццё. Куранёўцы рупліва і старанна працуюць на сваёй неўрадлівай зямлі, здабываюць нялёгкі хлеб, якога рэдка калі хапае да новага ўраджаю. Выратоўвае балота і лес, дзе можна назбіраць грыбоў і ягад.
Жыхары вёскі Курані вераць яшчэ ў забабоны і абыякавыя да школы. Людзі жылі адасоблена ад іншага свету, што мела свой адбітак у іх характарах. Кожны жыў сваімі клопатамі, дбаючы толькі пра свой дабрабыт. Але палешукі не страцілі пачуцця ўласнай годнасці і практычнага падыходу да жыццёвых праблем.
https://otvet.mail.ru/question/208001635
Остальные ответы
KKH Мыслитель (9578) 5 лет назад
Название замануха. Обозначает цель продать этот роман людям у которых жизнь ассоциируется с болотом в переносном смысле.