Рассказ о домашнем питомце по-английскому языку во втором классе.
как правильно My pet a fish или My pet is a fish
Только авторизированные пользователи могут оставлять свои ответы
Дата
Популярность
My Pet Fish
I have a pet fish and I named it Jack. He is a goldfish and he lives in a big aquarium. Jack has big black eyes and chubby cheeks. He has a long tail to help him swim very fast. At night, he sleeps in the hole of a big rock. He probably has some very pleasant fishy dreams!
My pet is a fish.
рассказать по-английскИ
говорить на английском
задано по английскому (языку)
В качестве заголовка--> My Pet
А потом--My pet is a fish.