Сочинение на английском языке

Elena Suvorova Ученик (166), на голосовании 5 лет назад
Помогите, пожалуйста, составить текст на английском языке на тему " Что будет с Россией через 5 лет ". Используя to be going to + will
7-8 предложений
Голосование за лучший ответ
Yonsa Ученик (119) 5 лет назад
на русском напиши текст
Marie Ella Мудрец (11589) 5 лет назад
There is going to be a new president. I don't think that Vladimir Putin will run for another term.
Russia is going to be even more connected with the countries in Asia-Pacific. Western countries are going to treat us badly.
More and more Russians are going to speak good English. What is more, people are going to speak good Chinese as well.
Russia is going to develop alternative sources of energy. We can't rely on gas and oil for long.