Переведите на английский, плиииз.
Да, в моей школе есть библиотека. Она большая просторная и там много книг. Я очень редко бываю там и не очень люблю читать, потому что мне удобно воспринимать что-либо на слух. Но по моему мнение все люди должны читать и развиваться. Конечно, я иногда читаю книги. Мой любимый жанр — психология. Благодаря психологии можно научиться понимать людей без слов и буквально видеть их насквозь. Мой любимый автор Джон Арден. Мне очень нравятся его книги. Из русских писателей я бы посоветовала тебе обратить внимание на Владимира Леви.
Yes, there is a library in my school. It is large, spacious and there are many books. I very rarely go there and do not really like to read, because it is convenient for me to perceive something by ear. But in my opinion all people should read and develop. Of course, I sometimes read books. My favorite genre is psychology. Thanks to psychology, one can learn to understand people without words and literally see through them. My favorite author is John Arden. I really like his books. Of the Russian writers, I would advise you to pay attention to Vladimir Levi.