Нужно дополнить ответ используя слово + have

Юлия Лебедева Знаток (370), закрыт 4 года назад
Пример: 1. (Someone is leaving for the airport to fly to New York). Bey-bey!_____ (Bey-bey! Have a good time!)
2. (Someone shows you a new mobile phone with computer games on it) Wow! Can i ___?
3. (Someone says they have just got their holiday photographs from the photo shop). Can i ___?
4. (Someone is going out for the evening to a restaurant, then to a party). Bey!___
5. (You want to speak to someone about something important). Can___?
Лучший ответ
Борис Каменоломень Профи (522) 4 года назад
Насколько я понял формулировку задания, ответы должны быть примерно такими:
2) have it for a second
3) have a look at them
4) Have fun! Честно, больше я ничего не придумал.
5) I have a (few words)/(conversation) with you или I have your attention (второе скорее для публичного заявления, но пусть будет).
Остальные ответы
. Мастер (1043) 4 года назад
Подходишь к учительнице и говоришь. - Ай донт шпрейх английский!
Максим БасовЗнаток (410) 4 года назад
Шпрейх это по француски
. Мастер (1043) По немецки же