Выберите might, must, mustn’t, needn’t or ought. Предложения перевести.

Yulya Мастер (1597), на голосовании 4 года назад
A: I want to go for a walk this afternoon. Do you want to come?
B: Yes! I ……… have something to eat first, though. I’m really hungry. A: Jamie ……… come too. He hasn’t decided yet.
B: OK. Are you going for a long walk?
A: I don’t know. We ……… go very far if you don’t want to. B: OK. I ……… get back too late as I’ve got some work to do.
A: That’s fine. I ……… to do some work too. But let’s go for a walk first
Голосование за лучший ответ