кто автор?

Bondareva Yelena Ученик (151), закрыт 15 лет назад
кто автор известного романа "Роксалана"
Лучший ответ
Светлана Дубровски Мыслитель (7100) 15 лет назад
Роксолана (Лісовська Анастасія Гаврилівна; *1505[1], Рогатин, нині Івано-Франківська область — †1561?1563, Туреччина) , дружина султана Оттоманської імперії Сулеймана І Пишного, дочка священника з м. Рогатина (Галичина) ; 1520 полонена під час нападу на Рогатин кримськими татарами, потрапила до султанського гарему. Як дружина Сулеймана, мала великий вплив на чоловіка й турецьку політику. Сприяла утвердженню в політиці Сулеймана позитивного ставлення до України. Подбала посадити на турецький престол свого сина Селіма II, відіграючи при ньому велику роль як султанша-мати.

З ім'ям Роксолани пов'язано спорудження в Стамбулі багатьох історичних пам'яток. Життя та діяльність Н. Лісовської привернули увагу численних митців, зокрема письменників та живописців, які створили високохудожні твори, присвячені їй.

Про Роксолану написані — роман П. Загребельного "Роксолана", опера Д. Січинського «Роксоляна» (1908 — 09), повісті О. Назарука (1930), С. Плачинди і Ю. Колісниченка («Неопалима купина; 1968), драма Г. Якимовича (1869) та роман М. Лазорського «Степова Квітка» (1965), студія І. Книш «Імператорська кар'єра Анастазії Лісовської» у «Відгуки часу» (1972), а також знято серіал «Роксолана» .

Остальные ответы
Ирина Серебрина Оракул (69862) 15 лет назад
Роман "Роксолана" написал известный украинский писатель Павел Загребельный.