краткий пересказ 3-4 предложения этого текста срооооочно!!!

алл лаа Ученик (102), закрыт 4 года назад
in december 2011 raynece leader-thompson who was a student at edison middle school had to do a science project. her mother helped her desigh a game which makes learing maths simple as well as fun! raynece got an "a" grede for project so her teacher gave it to some younger students to try out . soon after that people started to ask for their own copy of the game . so they set up a company called math works llc
Лучший ответ
Анатолий Зинин Высший разум (332742) 4 года назад
Raynece Leader-Thompson had to do a science project. Her mother helped her design a game which makes learning maths simple as well as fun! Her teacher gave it to some younger students to try out. Soon after that people started to ask for their own copy of the game. So they set up a company called, 'Math Works, LLC!'
Остальные ответы
Загадка Вовк Мудрец (10715) 4 года назад
В декабре 2011 года Райнесс Лидер-Томпсон, который был учеником средней школы Эдисона, должен был сделать научный проект. ее мать помогла ей понять игру, которая делает обучение математике простым и веселым! Raynece получила оценку «a» за проект, поэтому ее учитель дал ее нескольким младшим ученикам, чтобы попробовать. вскоре после этого люди начали просить собственную копию игры. поэтому они создали компанию под названием математические работы ООО
In December raynence was do game that do math easy and funny. raynece got an "a".
people set up a company called math works llc