Помогите с английским, пожалуйста

Ирина Снеговая Ученик (110), закрыт 4 года назад
Опишите картинку в present continuous (минимум 10 предложений).
Лучший ответ
Alexander Alenitsyn Высший разум (760099) 4 года назад
A little boy is sitting in the doctor's cabinet. He is waiting for the injection. The doctor is preparing the procedure. The boy is a little trembling because of fear, but keeping a light smile. The doctor is calming him. Now the syringe is approaching the skin...
Ирина СнеговаяУченик (110) 4 года назад
Спасибо большое!!
Alexander Alenitsyn Высший разум (760099) Пожалуйста. Но 10 предложений не получилось ((