Очень нужен маленький рассказ по английскому языку на тему "Потрясающая вечеринка", ну или "Tremendous party"

Tumble Профи (709), закрыт 4 года назад
Буквально 15 предложений, не больше... Используйте Clauses of result(хотя бы одно предложение). Желательно использовать слова: influence, pays attention, impression, insisted, boasts
Лучший ответ
Дудте бобры Мастер (1531) 4 года назад
At the drunk party, I've had an impression that my best friend boasted he was under the influence of some illegal substance. If he'd pay attention to what he consummed instead of shoving all the food into his mouth, he would have still be sober. Moreover, if I insisted to avoid going to this suspicious party, he wouldn't have had such a good time.
Остальные ответы
Akella Vovan Профи (753) 4 года назад
так в инете же полно всякого