Помогите с английский Поставьте глагол в одном из изученных времен.

tuzik Знаток (473), закрыт 4 года назад
1. It is a bad joke. Why you (to laugh)? 2. Anna (to be) a good teacher? 3. Mark never (to be) in Moscow. 4. I (not to do) this task the next week. 5. What you (to do) the last week? 6. When Sonya (to come) home, her parents (to sleep). 7. I (to gather) many mushrooms. 8. When Masha usually (to come) home from courses? 9. She (not to read) her favorite book now. 10. Why you (to eat) all apples?
Лучший ответ
Nadya F Искусственный Интеллект (150234) 4 года назад
1. It is a bad joke. Why are you laughing? 2. Is Anna a good teacher? 3. Mark has never been to Moscow. 4. I will not do this task the next week. 5. What did you do last week? 6. When Sonya came home, her parents were sleeping. 7. I have gathered many mushrooms. 8. When does Masha usually come home from courses? 9. She is not reading her favourite book now. 10. Why have you eaten all apples?
Остальные ответы
величаю имя Б-га Неба и Земли Искусственный Интеллект (211599) 4 года назад
Это плохая шутка. Почему ты смеешься ?
Анна будет хорошим учителем?
Марк никогда не был в Москве.
Я не выполню эту задачу к следующей неделе.
Что вы делали на прошлой неделе?
Когда Соня вернулась домой, ее родители спали