Пожалуйста, помогите перевести на латынь!!)

Lankay Мастер (1451), закрыт 3 года назад
1) Петр может хорошо спрягать все латинские глаголы.
2) Девочки всегда участвуют (interesse + Dat.) в наших занятиях.
3) Мы помогаем (prodesse) зимой бедным животным, которые живут в лесах.
4) Петр, почему Павел сегодня отсутствует?
5) Мы должны помогать друзьям, где мы можем.
6) В Древней Греции и Риме дети ходят в школу, где они пишут и читают, учат басни знаменитых поэтов и историю своих стран.

1) Луна движется вокруг земли.
2) Девушки украшаются розами.
3) В нашем саду видны многие красивые растения.
4) Весь мир – небо, земля, океан – управляется богами с Олимпа.
5) В библиотеке нашей школы находится много различных книг.

1) Тебе одному я верю всегда.
2) Ни тому, ни другому из вас я не должен чего-либо.
3) Вам и вашим детям, всем из вас, бог делает только (одно) добро (переведите эту фразу также в пассивной конструкции).
Лучший ответ
KMI Гений (66453) 3 года назад
1) Petrus omnia verba latina bene conjugare potest.
2) Puellae semper studiis nostris intersunt.
3) Hieme semper prosumus miseris animalibus, quae in silvis vivunt.
4) Petre, cur abest hodie Paulus?
5) Amicis nostris prodesse debemus, ubi possumus.
6) In Graecia et Roma, liberi ad scholam eunt, ubi scribunt et legunt, fabulas poetarum clarorum et historiam eorum terrarum discunt.

1) Luna circum terram errat.
2) Puellae rosis ornantur.
3) In horto nostro multae et pulchrae plantae videntur.
4) Totus mundus - caelum, terra, Oceanus – a deis de/ex Olympo regitur.
5) In bibliotheca scholae nostrae multi et varii libri sunt.
Остальные ответы
Ева Граф Знаток (328) 3 года назад
1) Petrus, ut bene omnia conjugate latinis verbis.
2) Puellae sunt semper involvit (interesse + Dat.) in nostra classes.
3) auxilium (prodesse) in hieme pauperes animalia, quae vivunt in silvis.
4) Petrus, quid est Paulus absens hodie?
5) Nos debet auxilium amicis ubi possumus.
6) In Graecia et Roma, filii ad schola, ubi scribere et legere, docere, subtiliter nobilium poetarum in historia et eorum terris.

1) Luna movetur circa terram.
2) Puellae sunt ornata rosis.
3) In horto nostro vidimus multa et pulchra plantis.
4) in Universo mundo, caelum, terra, mare – est imperium per deos Olympus.
5) In bibliotheca nostra schola est multum diversis libris.

1) Tu solus ego fiducia semper.
2) Neque unum neque alterum te non habere aliquid.
3) Vos et filii vestri, vobis omnibus, Deum faciat tantum (unum) bonum (cicero hoc verbo in passiva constructione).
МаксималочкаПрофи (725) 3 года назад
О здарово.
АлександрМудрец (16769) 3 года назад
Мне кажется, что автор вопроса и сам может сделать перевод через google translate... Или вы считаете его полным дурачком
Карине Маргарян Ученик (116) 3 года назад
1) Petrus, ut bene omnia conjugate latinis verbis.
2) Puellae sunt semper involvit (interesse + Dat.) in nostra classes.
3) auxilium (prodesse) in hieme pauperes animalia, quae vivunt in silvis.
4) Petrus, quid est Paulus absens hodie?
5) Nos debet auxilium amicis ubi possumus.
6) In Graecia et Roma, filii ad schola, ubi scribere et legere, docere, subtiliter nobilium poetarum in historia et eorum terris.

1) Luna movetur circa terram.
2) Puellae sunt ornata rosis.
3) In horto nostro vidimus multa et pulchra plantis.
4) in Universo mundo, caelum, terra, mare – est imperium per deos Olympus.
5) In bibliotheca nostra schola est multum diversis libris.

1) Tu solus ego fiducia semper.
2) Neque unum neque alterum te non habere aliquid.
3) Vos et filii vestri, vobis omnibus, Deum faciat tantum (unum) bonum (cicero hoc verbo in passiva constructione).
лун Просветленный (29625) 3 года назад
I) conjugate Petri potest omnia verbs bene Latinam.
II) Puellae semper participare (+ interesse Dat.) In nobis classes.
III) Nos auxilium (prodesse) in hibernis est pauper, qui vivis animalibus in silvis.
IV), Petri, Pauli, quod est absentis hodie?
V), ut nos iuvare amicos, qua possumus.
VI) antiquos in Graecia, et Romae pueri ad scholam, ubi legere et scribere sunt, disce sed fabulis poetarum inlustrium epigrammata, in historia sua terris.

I) movet luna circa terram.
II) Puellae sunt rosis ornant.
III) Multi enim pulchra visibilia in horto plantis.
IV) totus orbis terrarum - caelum, terra, Oceanum - di quoque regitur illud a suspectus Olympum.
V) Sunt multa alia in libris in bibliotheca scholae nostrae.

I) mihi soli, semper in te.
II) non debere quicquam aut ex vobis.
III) et filii Dei, omnes vos, non solum (unum) bonum