Тестовые вопросы по биологии с темы «Еволюційні фактори. Механізми первинних еволюційних змін. Природний добір»

Sofi Melinik Ученик (96), закрыт 3 года назад
1) Місце існування виду:
а) не є елементом його екологічної ніші;
б) не є важливим компонентом його екологічної ніші;
в) важливий компонент його екологічної ніші.
2) Осінні турніри між самцями оленів, які супроводжуються голосним ревінням, спричинені необхідністю:
а) передачі інформації іншим особинам популяції про виявлення значних запасів кормів;
б) приваблення самок і позначення меж займаної самцем території;
в) попередження інших особин про виниклу небезпеку;
г) повідомлення про майбутню зміну погоди.
3) Для природних популяцій важливо розрізняти:
а) сезонні зміни чисельності особин;
б) річні коливання чисельності особин;
в) сезонні й річні коливання чисельності особин.
4) Регулярність змін чисельності популяцій обмежена можливостями:
а) відтворення й розселення;
б) відтворення й харчування;
в) відтворення та способів пересування.
5) Якщо народжуваність переважає над смертністю, то збільшення кількості нових особин забезпечує:
а) стабілізацію чисельності популяції;
б) безперервне скорочення чисельності популяції;
в) безперервне збільшення чисельності популяції.
6)Річні зміни чисельності особин у популяції головним чином пов’язані:
а) з річною зміною доступної їжі;
б) з річними змінами погоди, наявністю доступної їжі, поширенням хвороб;
в) з річними змінами.
7)Якщо чисельність популяції зменшується нижче критичної й біотичний потенціал різко знижується, стає неминучим:
а) процвітання виду;
б) міграція особин виду;
в) вимирання виду.
8) У реальних умовах можливості розмноження в геометричній прогресії ніколи не реалізуються, тому що завжди існують умови, які обмежують чисельність популяції близько деякої межі, яка відповідає:
а) вологості середовища й наявності їжі;
б) клімату й наявності їжі;
в) наявності доступних ресурсів і життєвого простору.
9)Біотичний потенціал виду — це чинники, які сприяють збільшенню чисельності виду:
а) смертність, народжуваність, виживання;
б) міграції, пристосування, виживання;
в) швидкість розмноження, поповнення статевозрілого складу популяції, здатність мігрувати.
10) Опір середовища — термін популяційної екології, який означає сукупність чинників, що:
а) обмежують реалізацію, можливості популяції до відтворення;
б) сприяють реалізації можливостей популяції до відтворення;
в) підтримують потенційні можливості популяції на одному рівні.
11)Жужелиці — це родина жуків підряду М’ясоїдні, вони є важливими представниками біологічної розмаїтості, екосистем. У жужелиці тіло довгасте. Ноги довгі, бігальні. Забарвлення частіше чорне, буре, з металевим відливом. Мешкають жужелиці в ґрунті й на його поверхні, рідше на деревах, у мурашниках. Популяції більшості жужелиць виконують в екосистемі функції:
а) паразитів;
б) продуцентів;
в) хижаків.
12)Використовуючи дані про ряд ознак видів, учені зіставляють їх зі змінами, які відбуваються в навколишньому середовищі. Стан використовуваних популяцій є критерієм оцінювання діяльності людини, що виражається термінами:
а) «раціональне використання»;
б) «нераціональне використання»;
в) «раціональне використання» і «нераціональне використання».
Прошу! Помогите! Скажите ответы. Даже ответ на один вопрос спасение!
Лучший ответ
venelane pois Просветленный (21493) 3 года назад
моника зелински на другом сайте