Название виртуальной машины подскажитe

Вайнер Игорь Профи (850), закрыт 15 лет назад
VM WARE не хочет запускать reactOS, microsoft virtual PC тормозит жутко, знаю есть ещё, но не знаю названия
Лучший ответ
Алексей Просветленный (49473) 15 лет назад
ATL (A MTL Virtual Machine)
Bochs, portable open source x86 and AMD64 PCs emulator
CoLinux Open Source Linux inside Windows
Denali, uses paravirtualization of x86 for running para-virtualized PC operating systems.
FAUmachine
Hercules emulator, free System/370, ESA/390, z/Mainframe
KVM
LilyVM is a lightweight virtual machineAn introduction
Logical Domains
Microsoft Virtual PC and Microsoft Virtual Server
OKL4 from Open Kernel Labs
Oracle VM
OVPsim [1] is a freely available virtual platform simulator designed to simulate complex multiprocessor systems at very high speeds
Parallels Workstation, provides virtualization of x86 for running unmodified PC operating systems
Parallels Desktop for Mac, provides virtualization of x86 for running virtual machines on Mac OS X or higher
QEMU, is a simulator based on a virtual machine.
SheepShaver.
Simics
Sun xVM
SVISTA
Trango Virtual Processors
twoOStwo
User-mode Linux
VirtualBox
Virtual Iron (Virtual Iron 3.1)
VM from IBM
VMware (ESX Server, Fusion, Virtual Server, Workstation, Player and ACE)
vSMP Foundation (From ScaleMP)
Xen
IBM POWER SYSTEMS
Остальные ответы
Windows Rules Гуру (4256) 15 лет назад
Выбрось нах эту говняшку. Всё равно они Microsoft не переплюнут.