Помогите с задачей по английскому пожалуйста ((

Леся Лисенок Знаток (407), закрыт 3 года назад
Лучший ответ
Joseph Гений (62552) 3 года назад
Dear Hotel Manager,

I would like to reserve accommodation for a single non-smoking room in your hotel for 3 nights, bed and breakfast. The arrival date will be on the 12th of February, Wednesday. The departure date will be on the 15th of February, Saturday.
Please let me know if there is wireless broadband internet connection in the room.
Thank you for your prompt attention to the above, I look forward to receiving a letter confirming my reservation and the price of the room.

Kind Regards
АлександрИскусственный Интеллект (290483) 3 года назад
а чё вы перед манагером так расстелаетесь? не он же там работу работает
Леся ЛисенокЗнаток (407) 3 года назад
Спасибо большое)