Что выбрать в Aomei partition assistant

Написано (ссори за капс лок):
THE PARTITION IS BEING OCCUPIED BY OTHER PROGRAMS. PLEASE WAIT FOR OTHER PROGRAMS TO FINISH OR ENTER INTO RESTART MODE TO EXECUTE OPERATIONS.

Что лучше выбрать:
---RESTART INTO WINDOWS PE MODE.
THE PROGRAM WILL CREATE WINDOWS PE ENVIRONMENT AUTOMATICALLY AND THEN REBOOT YOUR COMPUTER INTO WINDOWS PE TO PERFORM OPERATIONS.
---RESTART INTO PreOS MODE.
RESTART NOW TO ENTER INTO PREOS MODE AND EXECUTE OPERATIONS. IF RAID IS CONFIGURED, WE SUGGEST YOU PERFORM OPERATIONS IN PREOS MODE

по умолчанию

Поставь с русским языком http://nnmclub.to/forum/viewtopic.php?t=1409088