Письмо на английском

Руфат Сафаров Ученик (64), закрыт 3 года назад
Пожалуйста,помогите составить письмо на английском языке.100 слов.Все,что надо в закреплённом фото.
Лучший ответ
Лида Высший разум (112490) 3 года назад
Dear Ben,
Thanks a lot for your email message. It’s great to hear from you again. I hope you are doing well.

In your email you asked me about my pocket money. I am happy to answer your questions. Well, at the beginning of the week my parents give me some money. Russian teenagers usually buy different things such as souveniers for friends on their birthdays, sweets or buy tickets to go to the cinema. I think that I have to have my own money, so I am going to get a summer job.

Anyway, that’s all for now as I’ve got a lot of homework to do.
Write back soon.

Best wishes,
Rufat
Руфат СафаровУченик (64) 3 года назад
Лида, Я вам очень благодарен, вы меня очень выручили! надеюсь, это помощь вернётся вам бумерангом! ещё раз спасибо!
Остальные ответы