Помогите с английском Вставьте соответствующие предлоги вместо пропусков

Бахтиёр Тошбоев Ученик (118), закрыт 1 год назад
Вставьте соответствующие предлоги вместо пропусков.
1. We will discuss this matter ___ detail ___ you ___ any convenient time.
2. Deliveries will ___ course depend ___ the quantities and the type ___ pumps you require.
3. Broadcasts for schools are produced ___ five days ___the week during school hours.
4. The programmes ___ these channels are financed ___ different companies.
5. The goods were wrapped ____ water proof paper.

Переведите следующие предложения на английский язык.
1. Все налоги и таможенные расходы оплачиваются Продавцом.
2. Решение суда будет являться окончательным и обязательным для обеих сторон.
3. Во время последних переговоров стороны обсудили условия поставки и платежа.
4. Сроки исполнения обязательств по контракту продлеваются ещё на 1 месяц.
5. Необходимо составить смету предстоящих расходов.
Лучший ответ
Nadya F Искусственный Интеллект (150845) 1 год назад
1. We will discuss this matter _in__ detail __with_ you __at_ any convenient time.
2. Deliveries will __of_ course depend _on__ the quantities and the type of___ pumps you require.
3. Broadcasts for schools are produced __within_ five days _during__the week during school hours.
4. The programmes __of_ these channels are financed _by__ different companies.
5. The goods were wrapped _into___ water proof paper.
Бахтиёр ТошбоевУченик (118) 1 год назад
Спасибо ☺️