Помогите пожалуйста с домашним заданием

Мишель Низамова Ученик (91), на голосовании 1 год назад
Надо решить очень срочно осталось 9 минут
Голосование за лучший ответ
Чара Лайтвелл Профи (741) 1 год назад
1: Sally didn't eat a cake in the morning.B: Did she eat fast foot for breakfast? A: Yes, she did. She ate a hamburger.

2: My friends didn't watch a comedy film yesterday . B: Did they watch a romantic film? A: No, they didn't . They watched a horror film .

3: Lucy didn't visit her parents last week. B: Whom did she visit? She visited her grandparents