Помогите пожалуйста. Английский

Аркадий Генрез Мастер (1648), на голосовании 10 месяцев назад
Голосование за лучший ответ
Шото У Ашота Мастер (1788) 11 месяцев назад
  1. You should buy a second-hand guitar.
  2. You mustn't talk during the show.
  3. We don't need to bring the spare shoes.
  4. They can't use their mobile phones.
  5. She has to show her identity card when she arrives at work.
  1. I can play the guitar nowadays.
  2. I could sing well one day.
  3. I'll be able to read music for two years.
  4. I've been able to read music when I was ten.
  1. They must have heard the music. (C - it was so loud)
  2. We shouldn't have gone to opera last night. (A - they regret going)
  3. She can't have seen the show. (B - it's impossible)
  4. Kerry may have told her about the friends party. (D - it's possible)
Аркадий ГенрезМастер (1648) 11 месяцев назад
Спасибо большое!!
Шото У Ашота Мастер (1788) Аркадий Генрез, там некоторые вопросы поставлены неправильно, а ответы не правильно сформулированы, не знаю кто там писал эту книжку... Но я тебе помог чем смог